Helmut Marko opět předpovídá počet vítězství Red Bullu

Helmut Marko opět předpověděl počet vítězství Red Bullu v nadcházející sezóně.
Helmut Marko opět předpovídá počet vítězství Red Bullu

Před začátkem loňské sezóny Helmut Marko předpověděl, že Red Bull vyhraje pět závodů. Nakonec to byly o dvě vítězství méně, ale pokud jeho predikci zobecníme, že Red Bull měl v prvním roce s Hondou vyhrát více závodů, tak měl pravdu. Kromě toho platí, že Red Bullu nevyšly některé závody, které měly

Letos je Marko už méně odvážnější a konkrétní čísla říct nechce. „Nechci se úplně dívat na konkrétní číslo, ale myslím, že by to mělo být více než pět,“ řekl Marko pro Motorsport.com ve Štýrském Hradci.

„Věřím také, že neuvidíme žádné odskočení, jako tomu bylo vloni u Ferrari.“

Red Bull opakovaně říká, že soupeřem budou primárně Hamilton a Mercedes a s Ferrari příliš nepočítá.

„Chceme bojovat o šampionát. Z tohoto důvodu musíme mít od začátku konkurenceschopné šasi. Honda má také velký potenciál pro tuto sezónu a protože všechna očekávání byla do této doby splněna, očekáváme, že se tyto věci splní i tentokrát. Znamená to, že už nemáme výmluvy. Musíme dodat silný balíček, abychom měli proti Mercedesu šanci.“

Vyzbrojen tímto „silným“ balíčkem bude muset Verstappen bojovat s tradičním favoritem na titul Lewisem Hamiltonem. Na papíře zní vše dobře, ale v praxi to nebude snadný úkol. 

„Mercedes vyhrával v prvních letech hlavně kvůli svému silnému motoru. V průběhu let však také vybudovali neuvěřitelně dobrý tým a dobré šasi. Věříme, že máme letos dobrou příležitost,“ dodal Marko.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kam (ne)půjde Vettel a jak budou vypadat jezdecké sestavy v roce 2021?

Témata článku: ,