Hej, to je naše hláška! Okruh v Indianapolis se zlobí na F1, že používá jeho ochrannou známku | Foto: IndyCar

Foto: IndyCar

Hej, to je naše hláška! Okruh v Indianapolis se zlobí na F1, že používá jeho ochrannou známku

Indianapolis se nelíbí, že formule 1 využívá frázi, na kterou má už téměř 40 let ochranou známku.

Indianapolis Motor Speedway (IMS) se zlobí na formuli 1 za údajné používání jedné z ochranných známek. Konkrétně jde o frázi „The Greatest Spectacle In Racing“. 

Fráze je od roku 1986 chráněna ochrannou známkou společnosti Hulman and Company, která vlastnila IMS několik desetiletí, než jej před pěti lety prodala Rogeru Penskemu.

Vloni si měla IMS dvakrát stěžovat F1, že tuto frázi použila a to navíc v souvislosti se závody na americké půdě. Nejprve ve videu k Velké ceně Las Vegas, když tuto událost označila za „největší závodní podívanou na planetě“, a poté, když rapper LL Cool J při představování jezdců před Velkou cenou Miami označil tento sport za „největší podívanou v motorsportu“.

Šéf okruhu, který pořádá slavný závod Indy 500, J. Douglas Boles vloni potvrdil, že jednal s Liberty Media o údajném porušen práv.

Nedávno se pak podobná fráze objevila ve vysílání ESPN, která mluvila o „největší podívané v motorsportu“. 

Boles na to reagoval prohlášením. „Budeme to opět řešit s příslušnými osobami a jsme připraveni přijmout veškerá možná opatření na ochranu duševního vlastnictví naší značky,“ uvedl Boles.

„Nadále nás mrzí, že ostatní nemohou vytvořit vlastní identitu značky, aniž by porušovali tu naši.“

Není to ale jen F1. Americká série NASCAR použila podobnou frázi na sociální síti Threads, ale později příspěvek smazala.

Doporučujeme

Články odjinud