Heikki Kovalainen pojede své první Le Mans

Další z bývalých pilotů formule 1 se chystá na svoji první čtyřiadvacetihodinovku na slavném okruhu La Sarthe.
Foto: Hub Auto Racing
Heikki Kovalainen pojede své první Le Mans | Foto: Hub Auto Racing

Do bitvy o nejlepší vůz GTE v letošním ročníku 24 hodin Le Mans se zapojí i Heikki Kovalainen. Vítěz Velké ceny Maďarska z roku 2008 a bývalý pilot týmů Renault, McLaren, Lotus a Caterham pojede „závod závodů“ s vozem Porsche 911 RSR-19 #72 ve třídě LMGTE – PRO.

Finský pilot od sezony 2015 působí v prestižním japonském šampionátu Super GT, kde v roce 2016 získal s vozem Lexus mistrovský titul.

Sázka na jistotu. Program Ferrari v LMH zajistí AF Corse

Sázka na jistotu. Program Ferrari v LMH zajistí AF Corse

Z japonské závodní scény pochází i jeden z Kovalainenových parťáků pro Le Mans. Devětatřicetiletý rodák ze Suomussalmi se bude na okruhu La Sarthe střídat se šampionem seriálů Super GT i Super Formula Nickem Cassidym. Novozélanďan v současnosti působí ve formuli E u týmu Virgin.

Třetím členem posádky Porsche tchajwanského týmu Hub Auto Racing bude Belgičan Dries Vanthoor. Mladší bratr továrního pilota Porsche Laurense Vanthoora je úřadujícím šampionem seriálu GT World Challenge Europe Sprint Cup.

Táta a syn si plní sen. Magnussenovi se chystají na společné Le Mans!

Táta a syn si plní sen. Magnussenovi se chystají na společné Le Mans!

Ve třídě LMGTE – PRO pojede letošní Le Mans celkem osm vozů. Kromě Kovalainenova Porsche nasadí ještě další dva vozy 911 RSR-19 přímo tovární stáj Porsche GT Team a jeden německý speciál pojede v barvách amerického týmu WeatherTech Racing.

Dva tovární vozy Ferrari 488 GTE Evo pojedou pod hlavičkou AF Corse a svoji premiéru v Le Mans si odbydou dva americké speciály Chevrolet Corvette C8.R.

Další článek: Možná jsme udělali největší krok ze všech. Jen to není vidět, říká Vasseur

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.