Heidfeld změnil názor na nová pravidla

Rozdíly mezi týmy nebudou tak velké a předjíždění bude snazší.
Zkušenosti z testů přiměly Nicka Heidfelda, aby si poupravil názor na dopady nových pravidel. Německý pilot přiznal, že se mýlil ve dvou oblastech. Startovní pole bude podle něj vyrovnanější o předjíždění by mělo být jednodušší.

"Co se týče rozdílů mezi týmy, musím říct, že jsem velmi překvapen, jak jsou malé. V této sezóně došlo k obrovským změnám v pravidlech a na začátku jsem si byl jistý, že mezi týmy budou velké rozdíly. Ale ve skutečnosti jsou jen velmi malé," řekl Heidfeld.

Skepticky se zpočátku Heidfeld stavěl k nastavitelnému přednímu křídlu, které má jezdcům usnadnit přiblížení se soupeři a ve svém důsledku i předjetí. V testech se s touto novinkou naučil Němec zacházet a nyní se mu zdá přínosná.

"Změny v nastavení předního křídla více vycházejí z pocitu jezdce, řekl bych. Protože pneumatiky a vyvážení vozu se během závodu hodně mění, hlavně když následujete jiný vůz, takže to často využijete. Původně jsem si myslel, že to nepomůže. Ale nedávno jsem při následování jiných vozů zjistil, že to opravdu může znamenat rozdíl. Zvednete si přední křídlo a můžete se více přiblížit," uvedl Heidfeld.

Co se týče KERS, tak ten podle Heidfelda najde využití především na okruzích s dlouhými rovinkami a výhodu přinese hlavně proti soupeřům, kteří ho nenasadí. Ve chvíli, kdy budou KERS používat všichni jezdci, se situace vyrovná.
Další článek: Räikkönen: Netuším, koho bychom mohli považovat za favorita

10:17 | Hodně se diskutuje o možnosti, že bychom mohli vidět Alonsa ve F1 už letos. Je spíše nepravděpodobné, že by nahradil Ricciarda v závodech, ale mohl by absolvovat páteční tréninky. S ohledem na stabilitu pravidel by to dávalo smysl.
16:58 | Robert Kubica znovu usedne do vozu formule 1. V pátek odjede první trénink s vozem Alfy Romeo. Nahradí Giovinazziho.
7. července | F1 v Rakousku bude od příštího roku vysílat Red Bullem vlastněná Servus TV...
6. července | Balíček vylepšení, který mělo Ferrari nasadit v Maďarsku, přiveze tým už tento víkend na Red Bull Ring... nebo alespoň jeho část.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10