Heidfeld vyměnil s Corserem na Nürburgringu formuli 1 za motorku

Pilot BMW Sauberu osedlal superbike.
Automobilka BMW uspořádala na Nürburgringu motoristickou akci pro své fanoušky a partnery, v rámci které si Nick Heidfeld a Troy Corser vyměnili své závodní stroje. Německý pilot BMW Sauberu vyměnil s australským jezdcem superbiků monopost formule 1 za motorku BMW S 1000 RR.

"Byl to úžasný zážitek," řekl Heidfeld. "Očekával jsem, že bude superbike představovat velký skok vůči sériové verzi, něco jako mezi sériovými a závodními vozy, ale nakonec jsem byl překvapený."

"Rozdíl je obrovský. Na jedné straně je superbike agresivnější, má větší přilnavost a lepší brzdy. Ale na druhé straně se snadněji řídí, protože se dá lehce ovládat."

Dvojnásobný mistr světa superbiků Troy Corser byl z jízdy ve voze F1 také dojatý. "Bylo to prostě úžasné! Vůz je tak vyvážený a brzdy jsou fantastické. Pneumatiky mají neuvěřitelnou přilnavost, řízení je velmi přímé, ale má velmi dobrou zpětnou vazbu. Nedokážu uvěřit, jak tvrdě a pozdě můžete brzdit," řekl.

Na Nürburgringu se divákům také předvedli Robert Kubica ve voze F1 a španělský jezdec superbiků Ruben Xaus, který si kromě své motorky vyzkoušel i vůz BMW z mistrovství světa cestovních vozů. Tento šampionát zastupovali na okruhu Augusto Farfus, Jörg Müller a Sergio Hernández.

Fotografie z této akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.
Další článek: Hungaroring a měkké pneumatiky by měly Force India vyhovovat

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00