Heidfeld věnoval své třetí místo Robertu Kubicovi

Nick Heidfeld jezdí u Renaultu místo zraněného Roberta Kubici a na svého bývalého týmového kolegu myslel při úspěšné jízdě v Malajsii.
Heidfeld věnoval své třetí místo Robertu Kubicovi

Heidfeld a Kubica spolu závodili u BMW Sauberu a osud je znovu nepřímo spojil, když se polský jezdec zranil v rallye a Renault za něj potřeboval náhradu. První závod Heidfeldovi vůbec nevyšel, ale v Sepangu dokončil na stupních vítězů.

"Milý Roberte, viděl jsi to? Dopředu na helmu jsem si dal tvé logo a na stranu polskou vlajku," uvedl Heidfeld v otevřeném dopise Kubicovi. "Chtěl jsem, abys viděl a věděl, že na tebe myslím. Chtěl jsem tvým fanouškům ukázat, že jsi součástí formule 1 a tohoto týmu. Tohle třetí místo je také tvoje!"

"Během závodu jsem na tebe myslel. Když jsem projel cílem, byl jsem šťastný. Vím, co si teď myslíš: ´Renault letos postavil výtečné auto. Chci se co nejdřív vrátit a jezdit s ním.´ Můžeš to dokázat a přeji ti, aby se ti při rehabilitaci dařilo co nejlépe. Uzdrav se brzy! Tvůj Nick."

Heidfeld odjel ve formuli 1 už 174 závodů. Ziskem třináctého umístění na stupních vítězů se stal smutným rekordmanem, nikdo nestál na pódiu víckrát, aniž by vyhrál alespoň jeden závod.

Další článek: Williams je pomalý a trápí ho nespolehlivost

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.