Heidfeld věnoval své třetí místo Robertu Kubicovi

Nick Heidfeld jezdí u Renaultu místo zraněného Roberta Kubici a na svého bývalého týmového kolegu myslel při úspěšné jízdě v Malajsii.
Heidfeld věnoval své třetí místo Robertu Kubicovi

Heidfeld a Kubica spolu závodili u BMW Sauberu a osud je znovu nepřímo spojil, když se polský jezdec zranil v rallye a Renault za něj potřeboval náhradu. První závod Heidfeldovi vůbec nevyšel, ale v Sepangu dokončil na stupních vítězů.

"Milý Roberte, viděl jsi to? Dopředu na helmu jsem si dal tvé logo a na stranu polskou vlajku," uvedl Heidfeld v otevřeném dopise Kubicovi. "Chtěl jsem, abys viděl a věděl, že na tebe myslím. Chtěl jsem tvým fanouškům ukázat, že jsi součástí formule 1 a tohoto týmu. Tohle třetí místo je také tvoje!"

"Během závodu jsem na tebe myslel. Když jsem projel cílem, byl jsem šťastný. Vím, co si teď myslíš: ´Renault letos postavil výtečné auto. Chci se co nejdřív vrátit a jezdit s ním.´ Můžeš to dokázat a přeji ti, aby se ti při rehabilitaci dařilo co nejlépe. Uzdrav se brzy! Tvůj Nick."

Heidfeld odjel ve formuli 1 už 174 závodů. Ziskem třináctého umístění na stupních vítězů se stal smutným rekordmanem, nikdo nestál na pódiu víckrát, aniž by vyhrál alespoň jeden závod.

Další článek: Williams je pomalý a trápí ho nespolehlivost

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.