Heidfeld věnoval své třetí místo Robertu Kubicovi

Nick Heidfeld jezdí u Renaultu místo zraněného Roberta Kubici a na svého bývalého týmového kolegu myslel při úspěšné jízdě v Malajsii.
Heidfeld věnoval své třetí místo Robertu Kubicovi

Heidfeld a Kubica spolu závodili u BMW Sauberu a osud je znovu nepřímo spojil, když se polský jezdec zranil v rallye a Renault za něj potřeboval náhradu. První závod Heidfeldovi vůbec nevyšel, ale v Sepangu dokončil na stupních vítězů.

"Milý Roberte, viděl jsi to? Dopředu na helmu jsem si dal tvé logo a na stranu polskou vlajku," uvedl Heidfeld v otevřeném dopise Kubicovi. "Chtěl jsem, abys viděl a věděl, že na tebe myslím. Chtěl jsem tvým fanouškům ukázat, že jsi součástí formule 1 a tohoto týmu. Tohle třetí místo je také tvoje!"

"Během závodu jsem na tebe myslel. Když jsem projel cílem, byl jsem šťastný. Vím, co si teď myslíš: ´Renault letos postavil výtečné auto. Chci se co nejdřív vrátit a jezdit s ním.´ Můžeš to dokázat a přeji ti, aby se ti při rehabilitaci dařilo co nejlépe. Uzdrav se brzy! Tvůj Nick."

Heidfeld odjel ve formuli 1 už 174 závodů. Ziskem třináctého umístění na stupních vítězů se stal smutným rekordmanem, nikdo nestál na pódiu víckrát, aniž by vyhrál alespoň jeden závod.

Další článek: Williams je pomalý a trápí ho nespolehlivost

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen