Heidfeld usiluje o závodní sedačku v příštím roce, sponzory má

Nick Heidfeld nechce, aby jeho předčasný vyhazov z Renaultu znamenal konec jeho kariéry ve formuli 1, takže si shání místo pro příští sezónu.
Heidfeld usiluje o závodní sedačku v příštím roce, sponzory má

Heidfeld se k letošní závodní sedačce dostal souhrou nešťastných okolností, uvolnila se totiž na poslední chvíli po nehodě Roberta Kubici. Navzdory skutečnosti, že byl bodově úspěšnější než týmový kolega Vitalij Petrov, ale o ni přišel v Belgii, vystřídal ho Bruno Senna.

Německý závodník se ale chce do formule 1 vrátit příští rok. "Mám víc než naději, že se mi podaří zajistit sedačku," řekl pro Autosport. "Počet volných kokpitů pro příští rok je omezený, ale pracujeme na tom."

Heidfeld si hodlá pomoci i vlastními sponzory, i když jich mnoho nemá. "Už máme sponzory, kteří mají zájem se přidat. Ale pokud by měli být hlavním důvodem pro získání sedačky, tak velmi pravděpodobně nedokážu konkurovat mnohamiliónovým podporám (jiných jezdců)," dodal.

Heidfeldovi se návraty moc nedaří. Po odchodu BMW z formule 1 se loni ocitl bez závodní sedačky a ujal se role testovače Pirelli. Do vozu se vrátil až v GP Singapuru, když mu dal příležitost jeho bývalý tým Sauber. Po sezóně byl ale znovu bez sedačky, dokud se nezranil jeho bývalý týmový kolega Kubica. U Renaultu ovšem vydržel jen do Belgie.

Další článek: Týmy potvrdily zájem o vlastnictví formule 1

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen