Heidfeld usiluje o závodní sedačku v příštím roce, sponzory má

Nick Heidfeld nechce, aby jeho předčasný vyhazov z Renaultu znamenal konec jeho kariéry ve formuli 1, takže si shání místo pro příští sezónu.
Heidfeld usiluje o závodní sedačku v příštím roce, sponzory má

Heidfeld se k letošní závodní sedačce dostal souhrou nešťastných okolností, uvolnila se totiž na poslední chvíli po nehodě Roberta Kubici. Navzdory skutečnosti, že byl bodově úspěšnější než týmový kolega Vitalij Petrov, ale o ni přišel v Belgii, vystřídal ho Bruno Senna.

Německý závodník se ale chce do formule 1 vrátit příští rok. "Mám víc než naději, že se mi podaří zajistit sedačku," řekl pro Autosport. "Počet volných kokpitů pro příští rok je omezený, ale pracujeme na tom."

Heidfeld si hodlá pomoci i vlastními sponzory, i když jich mnoho nemá. "Už máme sponzory, kteří mají zájem se přidat. Ale pokud by měli být hlavním důvodem pro získání sedačky, tak velmi pravděpodobně nedokážu konkurovat mnohamiliónovým podporám (jiných jezdců)," dodal.

Heidfeldovi se návraty moc nedaří. Po odchodu BMW z formule 1 se loni ocitl bez závodní sedačky a ujal se role testovače Pirelli. Do vozu se vrátil až v GP Singapuru, když mu dal příležitost jeho bývalý tým Sauber. Po sezóně byl ale znovu bez sedačky, dokud se nezranil jeho bývalý týmový kolega Kubica. U Renaultu ovšem vydržel jen do Belgie.

Další článek: Týmy potvrdily zájem o vlastnictví formule 1

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.