Heidfeld udělal na Renault dobrý dojem

Nick Heidfeld dnes značně zvýšil své šance na sedačku u Renaultu. Při testech v Jerezu si se zlatočerným monopostem připsal nejrychlejší čas dne. Zapojil se do týmové rutiny a dodal první nápady.
Heidfeld udělal na Renault dobrý dojem

„První dojmy jsou velice pozitivní. Hladce spolupracoval s týmem, dával dobrou zpětnou vazbu a vylepšil auto,“ pochvaloval si šéf týmu Eric Boullier pro Autosport.

Heidfeld dnes R31 řídil poprvé. Tým ho narychlo povolal po nedělní nehodě Roberta Kubici. Hlavního pilota týmu vyřadilo pravděpodobně z celé sezony těžké zranění ruky a stáj potřebuje dlouhodobou zkušenou náhradu. Heidfeld je zatím jejich favorit.

Němec popadl příležitost za pačesy. „Už jsme zkoušeli vylepšovat auto, zjistit, kde jsou problémy a v čem jsme silní,“ popsal. Během dne se snažil monopost přizpůsobit svému stylu. „Vůz mi teď sedí mnohem líp než ráno. Pořád není ideální, ale je to dobrý začátek.“

V neděli dostane šanci v Jerezu testovací a náhradní jezdec Renaultu Bruno Senna. Heidfeld nese tíhu okamžiku, kdy se rozhoduje o jeho blízké budoucnosti, s klidem. „Soustředil jsem se jen na dnešek. Když pořád přemýšlíte, co vám řeknou po testech, moc si nepomůžete. Jen ztrácíte koncentraci,“ vysvětlil.

Další článek: Třetí den testů byl v Jerezu nejrychlejší Heidfeld