Heidfeld udělal na Renault dobrý dojem

Nick Heidfeld dnes značně zvýšil své šance na sedačku u Renaultu. Při testech v Jerezu si se zlatočerným monopostem připsal nejrychlejší čas dne. Zapojil se do týmové rutiny a dodal první nápady.
Heidfeld udělal na Renault dobrý dojem

„První dojmy jsou velice pozitivní. Hladce spolupracoval s týmem, dával dobrou zpětnou vazbu a vylepšil auto,“ pochvaloval si šéf týmu Eric Boullier pro Autosport.

Heidfeld dnes R31 řídil poprvé. Tým ho narychlo povolal po nedělní nehodě Roberta Kubici. Hlavního pilota týmu vyřadilo pravděpodobně z celé sezony těžké zranění ruky a stáj potřebuje dlouhodobou zkušenou náhradu. Heidfeld je zatím jejich favorit.

Němec popadl příležitost za pačesy. „Už jsme zkoušeli vylepšovat auto, zjistit, kde jsou problémy a v čem jsme silní,“ popsal. Během dne se snažil monopost přizpůsobit svému stylu. „Vůz mi teď sedí mnohem líp než ráno. Pořád není ideální, ale je to dobrý začátek.“

V neděli dostane šanci v Jerezu testovací a náhradní jezdec Renaultu Bruno Senna. Heidfeld nese tíhu okamžiku, kdy se rozhoduje o jeho blízké budoucnosti, s klidem. „Soustředil jsem se jen na dnešek. Když pořád přemýšlíte, co vám řeknou po testech, moc si nepomůžete. Jen ztrácíte koncentraci,“ vysvětlil.

Diskuze (39) Další článek: Třetí den testů byl v Jerezu nejrychlejší Heidfeld
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10