Heidfeld: Týmy chtějí po jezdcích peníze, ale stejně je často nedostanou

Nick Heidfeld si shání závodní sedačku pro příští rok, ale naráží na stále stejný problém. Týmy požadují od jezdců peníze, kterými nedisponuje.
Heidfeld: Týmy chtějí po jezdcích peníze, ale stejně je často nedostanou

Heidfeld letos začal závodit až v Singapuru, u týmu Sauber nahradil Pedra de la Rosu. Brzy se ale dozvěděl, že jen do konce sezóny, protože jeho místo zaujme příští rok Sergio Pérez. Proto si hledá angažmá jinde.

"Bohužel, v současnosti to ve formuli 1 není jen o tom, jak umíte jezdit, jaký máte talent, rychlost a technické schopnosti," posteskl si Heidfeld pro ITV. "Roli hrají další faktory a některé z nich nemůžu nabídnout! Nemám (finanční) podporu jako někteří jiní."

Podle Heidfelda někteří sponzoři o něj zájem mají, ale než cokoliv slíbí, chtějí vědět, pro koho bude jezdit. A týmy se nejdříve ptají, jaké sponzory přivede, takže se ocitl v bludném kruhu. Proti němu stojí piloti, jako je například zmíněný Sergio Pérez nebo Pastor Maldonado, kteří mají za sebou bohaté mecenáše.

"Na druhé straně jsem v minulosti často viděl jezdce, kteří řeknou, že přinesou pět, deset nebo dvacet miliónů, a nechápu, že týmy na to pokaždé naletí. Na konci roku zjistíte, že nic nepřinesli," řekl Heidfeld. "Takže doufám, že se nerozhodnou pro peníze, které ještě nemají."

Navzdory všem komplikacím ale Heidfeld věří, že příští rok bude ve formuli 1 závodit. "Dosáhli jsme jistého pokroku, ale zatím nemám co říct. Mohlo by se to vyřešit rychle, nebo by to taky mohlo chvíli trvat, nevím. Myslím, že se to podaří, ale stoprocentně jistý si být nemůžu," uzavřel.

Další článek: Hülkenberg věří v setrvání u Williamsu, ale platit za místo odmítá

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.