Heidfeld: Týmy chtějí po jezdcích peníze, ale stejně je často nedostanou

Nick Heidfeld si shání závodní sedačku pro příští rok, ale naráží na stále stejný problém. Týmy požadují od jezdců peníze, kterými nedisponuje.
Heidfeld: Týmy chtějí po jezdcích peníze, ale stejně je často nedostanou

Heidfeld letos začal závodit až v Singapuru, u týmu Sauber nahradil Pedra de la Rosu. Brzy se ale dozvěděl, že jen do konce sezóny, protože jeho místo zaujme příští rok Sergio Pérez. Proto si hledá angažmá jinde.

"Bohužel, v současnosti to ve formuli 1 není jen o tom, jak umíte jezdit, jaký máte talent, rychlost a technické schopnosti," posteskl si Heidfeld pro ITV. "Roli hrají další faktory a některé z nich nemůžu nabídnout! Nemám (finanční) podporu jako někteří jiní."

Podle Heidfelda někteří sponzoři o něj zájem mají, ale než cokoliv slíbí, chtějí vědět, pro koho bude jezdit. A týmy se nejdříve ptají, jaké sponzory přivede, takže se ocitl v bludném kruhu. Proti němu stojí piloti, jako je například zmíněný Sergio Pérez nebo Pastor Maldonado, kteří mají za sebou bohaté mecenáše.

"Na druhé straně jsem v minulosti často viděl jezdce, kteří řeknou, že přinesou pět, deset nebo dvacet miliónů, a nechápu, že týmy na to pokaždé naletí. Na konci roku zjistíte, že nic nepřinesli," řekl Heidfeld. "Takže doufám, že se nerozhodnou pro peníze, které ještě nemají."

Navzdory všem komplikacím ale Heidfeld věří, že příští rok bude ve formuli 1 závodit. "Dosáhli jsme jistého pokroku, ale zatím nemám co říct. Mohlo by se to vyřešit rychle, nebo by to taky mohlo chvíli trvat, nevím. Myslím, že se to podaří, ale stoprocentně jistý si být nemůžu," uzavřel.

Diskuze (6) Další článek: Hülkenberg věří v setrvání u Williamsu, ale platit za místo odmítá
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10