Heidfeld testovacím jezdcem Pirelli nezůstane

Italský výrobce pneumatik Pirelli dospěl k závěru, že role závodního pilota a testovacího jezdce nového obutí nejsou slučitelné, proto Nicka Heidfelda uvolní ze svých služeb.

Heidfeld opustil Mercedes GP a stal se testovacím jezdcem Pirelli, ale tento týden se vrátil do závodního kokpitu, Sauber ho vyměnil za Pedra de la Rosu. Italové nejdřív váhali, zda s Heidfeldem dále spolupracovat, ale nakonec usoudili, že to možné není.

"Nick odejde s naším požehnáním a přejeme mu, aby se mu dařilo," řekl mluvčí Pirelli pro ITV. "Pokud bychom spojili obě jeho role, došlo by ke střetu zájmů. Na konci týdne bychom měli být schopní oznámit jeho náhradu."

O identitě nového testovacího jezdce Pirelli se zatím jen spekuluje, ale nabízí se jméno Pedra de la Rosy, který je teď bez práce. Ovšem jelikož Heidfeld sám potvrdil, že spojení s Pirelli vyvolalo zájem týmů o jeho služby, je pravděpodobné, že se o místo testovače nových pneumatik bude ucházet víc jezdců, kteří by chtěli příští rok usednout do závodní sedačky.

Například pokud Kimi Räikkönen skutečně stojí o návrat do Grand Prix, zvýšil by angažmá u Pirelli svoji cenu. Podle některých zdrojů dokonce Fina Italové oslovili ještě před Heidfeldem, ale odmítl. Pokud změnil názor, musel by kombinovat testování pneumatik s povinnostmi v rallye.

Další článek: Alonsovi pomohl k vítězství v Monze především Button

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00