Heidfeld se upsal Sauberu jen do konce roku

Nick Heidfeld nahradil Pedra de la Rosu u týmu Sauber, ale smlouvu podepsal jen na zbývajících pět závodů. O angažmá pro příští sezónu jedná i s ostatními stájemi.

"Někdo možná řekne, že by bylo lepší dál testovat (s Pirelli) a mít ještě větší výhodu pro příští rok, ale když jsem měl příležitost podepsat se Sauberem pro tento rok, chtěl jsem se vrátit," řekl Heidfeld. "Chci závodit, věřím, že dokážu odvést dobrou práci. Podepsal jsem jen na tuto sezónu, příští rok je zcela otevřený."

Heidfeld samozřejmě nezahálí a o závodní sedačce pro sezónu 2011 už jedná. Odmítl ale přesně sdělit, s kým kromě Petera Saubera vede rozhovory.

"Přirozeně jednám s několika týmy, v podstatě se všemi, které mají dostupnou rozumnou sedačku," vysvětlil. "Top týmy volné kokpity už nemají, takže je snadné uhodnout, s kým jednáme."

Nejdřív se ale bude muset německý pilot osvědčit v letošních závodech, což nebude mít jednoduché. "Chci z vozu dostat maximum, ale nejdůležitější bude se dostat do tempa s tímto vozem a pneumatikami, protože jsem s nimi ještě neodjel ani jeden kilometr," připomněl. "Letošní pneumatiky neznám, protože se od těch loňských liší, takže bude důležité se rychle učit."

Heidfeld závodil do konce loňské sezóny pro BMW Sauber, ale závodní místo pro letošní sezónu nesehnal, a tak se ujal role testovacího pilota Mercedesu GP. Z Brackley odešel testovat pneumatiky pro Pirelli, odkud pak zamířil zpět do Hinwilu do týmu Petera Saubera, kde v minulosti strávil celkem sedm sezón.

Další článek: Hamilton považuje za největšího soupeře v šampionátu Alonsa