Heidfeld se k Mercedesu nejspíš nevrátí

Loni Nick Heidfeld opustil post rezervního pilota stáje Mercedes, nyní už o něj tento tým zájem nemá. Chce spíše zahraničního jezdce.
Heidfeld se k Mercedesu nejspíš nevrátí

Nick Heidfeld zažil roku 2010 rušnou sezonu. Začal jako rezervní pilot stáje Mercedes. Poté se stal testovacím jezdcem Pirelli, což mu pomohlo k získání angažmá u Sauberu. Tam na posledních pět závodů nahradil Pedra de la Rosu. Dvakrát bodoval, ale angažmá pro další sezonu nezískal.

Začalo se spekulovat o jeho návratu k Mercedesu na post rezervního jezdce. Německý tým ale podle marketingového ředitele Joachima Schmidta o Heidfelda příliš nestojí. "Momentálně už dva německé jezdce máme," řekl Schmidt pro Bietigheimer Zeitung. "Jednáme s jinými potenciálními kandidáty." 

Heidfeld si tak zatím nejspíš nezazávodí na pneumatikách Pirelli, které paradoxně pomáhal vyvíjet. Přitom věřil, že právě angažmá u italského výrobce pneumatik mu otevře cestu ke smlouvě v některé ze stájí na rok 2011.  

Třiatřicetiletý Němec od roku 2000 absolvoval 172 velkých cen, jednou startoval z pole position, dvakrát zajel nejrychlejší kolo a získal 225 bodů. Začínal s podporou Mercedesu jako testovací jezdec McLarenu, závodil za Prost, Sauber, Jordan, Williams a BMW.

Další článek: Takhle funguje zadní nastavitelné křídlo v praxi