Heidfeld se chce s pomocí soudu vrátit do vozu v Singapuru

Nick Heidfeld se nehodlá smířit se svým vyhazovem ze závodní sedačky a prostřednictvím soudu chce Renault přinutit, aby mu vůz vrátil.
Heidfeld se chce s pomocí soudu vrátit do vozu v Singapuru

Renault přichystal na GP Belgie návrat Bruna Senny do kokpitu. Dal mu Heidfeldův monopost. "Byl jsem překvapen rozhodnutím týmu mě nahradit a lituji, že se situace takhle vyvinula," uvedl německý závodník. "Chtěl jsem jen být v kokpitu a získat co nejlepší výsledek pro sebe a tým. Pořád mám jasnou smlouvu a chci jezdit."

Smlouvou s Renaultem si je Heidfeld tak jistý, že se obrátil na soud. Ten týmu umožnil posadit do vozu Sennu, ale Heidfeldův právník věří, že nakonec vyhraje. "To předběžné rozhodnutí soudu nic nemění na skutečnosti, že má Nick platnou smlouvu na místo jednoho ze dvou hlavních jezdců týmu," řekl Stefan Seitz. "Jeho pozici tým zpochybňuje zřejmě jen z finančních důvodů. Nemáme v úmyslu toho nechat, dokud Nickova pozice nebude obnovena podle práva."

Heidfeldův manažer Andre Theuerzeit je přesvědčený, že soud nakonec vrátí Heidfelda do vozu po dvou závodech. "Jsem zklamaný, že bylo týmu umožněno dát Nickovu sedačku jinému jezdci pro příští víkendy," uvedl. "Ale jsem si jistý a přesvědčený, že se pro Nicka domůžeme řešení v rámci dalších slyšení. Všichni doufáme, že Nick bude zpět ve voze v Singapuru."

Další článek: Webber novou smlouvu během letní přestávky nevyřešil

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.