Heidfeld se chce s pomocí soudu vrátit do vozu v Singapuru

Nick Heidfeld se nehodlá smířit se svým vyhazovem ze závodní sedačky a prostřednictvím soudu chce Renault přinutit, aby mu vůz vrátil.
Heidfeld se chce s pomocí soudu vrátit do vozu v Singapuru

Renault přichystal na GP Belgie návrat Bruna Senny do kokpitu. Dal mu Heidfeldův monopost. "Byl jsem překvapen rozhodnutím týmu mě nahradit a lituji, že se situace takhle vyvinula," uvedl německý závodník. "Chtěl jsem jen být v kokpitu a získat co nejlepší výsledek pro sebe a tým. Pořád mám jasnou smlouvu a chci jezdit."

Smlouvou s Renaultem si je Heidfeld tak jistý, že se obrátil na soud. Ten týmu umožnil posadit do vozu Sennu, ale Heidfeldův právník věří, že nakonec vyhraje. "To předběžné rozhodnutí soudu nic nemění na skutečnosti, že má Nick platnou smlouvu na místo jednoho ze dvou hlavních jezdců týmu," řekl Stefan Seitz. "Jeho pozici tým zpochybňuje zřejmě jen z finančních důvodů. Nemáme v úmyslu toho nechat, dokud Nickova pozice nebude obnovena podle práva."

Heidfeldův manažer Andre Theuerzeit je přesvědčený, že soud nakonec vrátí Heidfelda do vozu po dvou závodech. "Jsem zklamaný, že bylo týmu umožněno dát Nickovu sedačku jinému jezdci pro příští víkendy," uvedl. "Ale jsem si jistý a přesvědčený, že se pro Nicka domůžeme řešení v rámci dalších slyšení. Všichni doufáme, že Nick bude zpět ve voze v Singapuru."

Diskuze (100) Další článek: Webber novou smlouvu během letní přestávky nevyřešil
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00