Heidfeld se chce s pomocí soudu vrátit do vozu v Singapuru

Nick Heidfeld se nehodlá smířit se svým vyhazovem ze závodní sedačky a prostřednictvím soudu chce Renault přinutit, aby mu vůz vrátil.
Heidfeld se chce s pomocí soudu vrátit do vozu v Singapuru

Renault přichystal na GP Belgie návrat Bruna Senny do kokpitu. Dal mu Heidfeldův monopost. "Byl jsem překvapen rozhodnutím týmu mě nahradit a lituji, že se situace takhle vyvinula," uvedl německý závodník. "Chtěl jsem jen být v kokpitu a získat co nejlepší výsledek pro sebe a tým. Pořád mám jasnou smlouvu a chci jezdit."

Smlouvou s Renaultem si je Heidfeld tak jistý, že se obrátil na soud. Ten týmu umožnil posadit do vozu Sennu, ale Heidfeldův právník věří, že nakonec vyhraje. "To předběžné rozhodnutí soudu nic nemění na skutečnosti, že má Nick platnou smlouvu na místo jednoho ze dvou hlavních jezdců týmu," řekl Stefan Seitz. "Jeho pozici tým zpochybňuje zřejmě jen z finančních důvodů. Nemáme v úmyslu toho nechat, dokud Nickova pozice nebude obnovena podle práva."

Heidfeldův manažer Andre Theuerzeit je přesvědčený, že soud nakonec vrátí Heidfelda do vozu po dvou závodech. "Jsem zklamaný, že bylo týmu umožněno dát Nickovu sedačku jinému jezdci pro příští víkendy," uvedl. "Ale jsem si jistý a přesvědčený, že se pro Nicka domůžeme řešení v rámci dalších slyšení. Všichni doufáme, že Nick bude zpět ve voze v Singapuru."

Další článek: Webber novou smlouvu během letní přestávky nevyřešil

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen