Heidfeld: Red Bull je nejrychlejší a svůj potenciál skrývá

Nick Heidfeld se domnívá, že má Red Bull v současnosti nejlepší vůz ve startovním poli. Otázkou jen je, jakým náskokem disponuje.
Heidfeld: Red Bull je nejrychlejší a svůj potenciál skrývá

Heidfeld pozoroval výkony Red Bullu během prvního dne posledních testů v Barceloně a nejlepším časem Marka Webbera z dopoledních jízd si potvrdil svůj názor.

"Vůbec mě to nepřekvapilo a myslím, že stále neukazují vše," hodnotil výkony mistrů světa pro Autosport. "Když se podíváte na časy v jednotlivých sektorech, pořád mají něco v rukávu. Takže alespoň podle časů v sektorech se zdá, že mají rezervu, kterou skrývají. Pořád si myslím, že v tuto chvíli vedou startovní pole. O kolik? To je otázka."

Heidfeld má také názor na formu Renaultu, pro který bude letos závodit místo Roberta Kubici. Ale v tomto případě už tak sdílný nebyl. "Upřímně nevím. Samozřejmě máme odhady, já mám své teorie, ale nejsou dost dobré na to, abych se s vámi o ně podělil," komentoval.

"Kromě toho, že je podle mě Red Bull nejrychlejší, nevím. Ferrari se zdá být rychlé a spolehlivé, a také to vypadá, že velký skok vpřed udělalo Toro Rosso. McLaren se těžko hodnotí a nechci mluvit o tom, jak si stojíme my."

V průběhu předchozích testů si německý pilot sice stěžoval na chování vozu, ale své problémy nakonec víceméně vyřešil. "Je to mnohem lepší. Na konci minulého testu v Barceloně jsem byl spokojený. Vyvážení nebylo tak dobré jako v Jerezu, ale bylo OK. Díky úpravám, které máme tady, je to ještě lepší. Myslím, že pro začátek sezóny je vůz dobře vyvážený."

Další článek: Liuzzi tvrdí, že má blízko k závodní sedačce u HRT

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton