Heidfeld: Red Bull je nejrychlejší a svůj potenciál skrývá

Nick Heidfeld se domnívá, že má Red Bull v současnosti nejlepší vůz ve startovním poli. Otázkou jen je, jakým náskokem disponuje.
Heidfeld: Red Bull je nejrychlejší a svůj potenciál skrývá

Heidfeld pozoroval výkony Red Bullu během prvního dne posledních testů v Barceloně a nejlepším časem Marka Webbera z dopoledních jízd si potvrdil svůj názor.

"Vůbec mě to nepřekvapilo a myslím, že stále neukazují vše," hodnotil výkony mistrů světa pro Autosport. "Když se podíváte na časy v jednotlivých sektorech, pořád mají něco v rukávu. Takže alespoň podle časů v sektorech se zdá, že mají rezervu, kterou skrývají. Pořád si myslím, že v tuto chvíli vedou startovní pole. O kolik? To je otázka."

Heidfeld má také názor na formu Renaultu, pro který bude letos závodit místo Roberta Kubici. Ale v tomto případě už tak sdílný nebyl. "Upřímně nevím. Samozřejmě máme odhady, já mám své teorie, ale nejsou dost dobré na to, abych se s vámi o ně podělil," komentoval.

"Kromě toho, že je podle mě Red Bull nejrychlejší, nevím. Ferrari se zdá být rychlé a spolehlivé, a také to vypadá, že velký skok vpřed udělalo Toro Rosso. McLaren se těžko hodnotí a nechci mluvit o tom, jak si stojíme my."

V průběhu předchozích testů si německý pilot sice stěžoval na chování vozu, ale své problémy nakonec víceméně vyřešil. "Je to mnohem lepší. Na konci minulého testu v Barceloně jsem byl spokojený. Vyvážení nebylo tak dobré jako v Jerezu, ale bylo OK. Díky úpravám, které máme tady, je to ještě lepší. Myslím, že pro začátek sezóny je vůz dobře vyvážený."

Diskuze (58) Další článek: Liuzzi tvrdí, že má blízko k závodní sedačce u HRT
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.