Heidfeld: Red Bull je nejrychlejší a svůj potenciál skrývá

Nick Heidfeld se domnívá, že má Red Bull v současnosti nejlepší vůz ve startovním poli. Otázkou jen je, jakým náskokem disponuje.
Heidfeld: Red Bull je nejrychlejší a svůj potenciál skrývá

Heidfeld pozoroval výkony Red Bullu během prvního dne posledních testů v Barceloně a nejlepším časem Marka Webbera z dopoledních jízd si potvrdil svůj názor.

"Vůbec mě to nepřekvapilo a myslím, že stále neukazují vše," hodnotil výkony mistrů světa pro Autosport. "Když se podíváte na časy v jednotlivých sektorech, pořád mají něco v rukávu. Takže alespoň podle časů v sektorech se zdá, že mají rezervu, kterou skrývají. Pořád si myslím, že v tuto chvíli vedou startovní pole. O kolik? To je otázka."

Heidfeld má také názor na formu Renaultu, pro který bude letos závodit místo Roberta Kubici. Ale v tomto případě už tak sdílný nebyl. "Upřímně nevím. Samozřejmě máme odhady, já mám své teorie, ale nejsou dost dobré na to, abych se s vámi o ně podělil," komentoval.

"Kromě toho, že je podle mě Red Bull nejrychlejší, nevím. Ferrari se zdá být rychlé a spolehlivé, a také to vypadá, že velký skok vpřed udělalo Toro Rosso. McLaren se těžko hodnotí a nechci mluvit o tom, jak si stojíme my."

V průběhu předchozích testů si německý pilot sice stěžoval na chování vozu, ale své problémy nakonec víceméně vyřešil. "Je to mnohem lepší. Na konci minulého testu v Barceloně jsem byl spokojený. Vyvážení nebylo tak dobré jako v Jerezu, ale bylo OK. Díky úpravám, které máme tady, je to ještě lepší. Myslím, že pro začátek sezóny je vůz dobře vyvážený."

Diskuze (58) Další článek: Liuzzi tvrdí, že má blízko k závodní sedačce u HRT
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10