Heidfeld: Red Bull je nejrychlejší a svůj potenciál skrývá

Nick Heidfeld se domnívá, že má Red Bull v současnosti nejlepší vůz ve startovním poli. Otázkou jen je, jakým náskokem disponuje.
Heidfeld: Red Bull je nejrychlejší a svůj potenciál skrývá

Heidfeld pozoroval výkony Red Bullu během prvního dne posledních testů v Barceloně a nejlepším časem Marka Webbera z dopoledních jízd si potvrdil svůj názor.

"Vůbec mě to nepřekvapilo a myslím, že stále neukazují vše," hodnotil výkony mistrů světa pro Autosport. "Když se podíváte na časy v jednotlivých sektorech, pořád mají něco v rukávu. Takže alespoň podle časů v sektorech se zdá, že mají rezervu, kterou skrývají. Pořád si myslím, že v tuto chvíli vedou startovní pole. O kolik? To je otázka."

Heidfeld má také názor na formu Renaultu, pro který bude letos závodit místo Roberta Kubici. Ale v tomto případě už tak sdílný nebyl. "Upřímně nevím. Samozřejmě máme odhady, já mám své teorie, ale nejsou dost dobré na to, abych se s vámi o ně podělil," komentoval.

"Kromě toho, že je podle mě Red Bull nejrychlejší, nevím. Ferrari se zdá být rychlé a spolehlivé, a také to vypadá, že velký skok vpřed udělalo Toro Rosso. McLaren se těžko hodnotí a nechci mluvit o tom, jak si stojíme my."

V průběhu předchozích testů si německý pilot sice stěžoval na chování vozu, ale své problémy nakonec víceméně vyřešil. "Je to mnohem lepší. Na konci minulého testu v Barceloně jsem byl spokojený. Vyvážení nebylo tak dobré jako v Jerezu, ale bylo OK. Díky úpravám, které máme tady, je to ještě lepší. Myslím, že pro začátek sezóny je vůz dobře vyvážený."

Diskuze (58) Další článek: Liuzzi tvrdí, že má blízko k závodní sedačce u HRT
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10