Heidfeld přišel o závodní sedačku, nahradil ho Senna

Tým Renault potvrdil zprávu o výměně jezdců, která se na veřejnost dostala již před několika dny. Bruno Senna nahradil s okamžitou platností Nicka Heidfelda.
Heidfeld přišel o závodní sedačku, nahradil ho Senna

Heidfeld jezdil v letošní sezóně jako náhradník za zraněného Roberta Kubicu, a i když doposud získal více bodů než týmový kolega Vitalij Petrov, Renault ho otevřeně kritizoval a chtěl se ho zbavit už na začátku týdne.

Německý pilot se ale bránil, takže obě strany v uplynulých dnech jednaly o dohodě, která by byla přijatelná pro všechny. Renault pak dnes potvrdil, že v Grand Prix Belgie nastoupí v jeho vozech Bruno Senna a Vitalij Petrov.

Senna, jenž ve formuli 1 debutoval loni v týmu HRT, byl ale zatím potvrzen jen pro Spa. V dalších závodech můžou tedy přijít změny, pokud Brazilec svým výkonem nepřesvědčí. Vrátit by se mohl Heidfeld, nebo by Renault mohl urychlit příchod Romaina Grosjeana. Další detaily slíbil tým z Enstonu na čtvrtek.

Další článek: FIA zakázala DRS v Eau Rouge proto, že se jezdci občas spletou

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.