Heidfeld přišel o závodní sedačku, nahradil ho Senna

Tým Renault potvrdil zprávu o výměně jezdců, která se na veřejnost dostala již před několika dny. Bruno Senna nahradil s okamžitou platností Nicka Heidfelda.
Heidfeld přišel o závodní sedačku, nahradil ho Senna

Heidfeld jezdil v letošní sezóně jako náhradník za zraněného Roberta Kubicu, a i když doposud získal více bodů než týmový kolega Vitalij Petrov, Renault ho otevřeně kritizoval a chtěl se ho zbavit už na začátku týdne.

Německý pilot se ale bránil, takže obě strany v uplynulých dnech jednaly o dohodě, která by byla přijatelná pro všechny. Renault pak dnes potvrdil, že v Grand Prix Belgie nastoupí v jeho vozech Bruno Senna a Vitalij Petrov.

Senna, jenž ve formuli 1 debutoval loni v týmu HRT, byl ale zatím potvrzen jen pro Spa. V dalších závodech můžou tedy přijít změny, pokud Brazilec svým výkonem nepřesvědčí. Vrátit by se mohl Heidfeld, nebo by Renault mohl urychlit příchod Romaina Grosjeana. Další detaily slíbil tým z Enstonu na čtvrtek.

Další článek: FIA zakázala DRS v Eau Rouge proto, že se jezdci občas spletou

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen