Heidfeld odmítl na poslední chvíli zastávku a je druhý

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekDnešní promočený a zkrácený závod přinesl Nicku Heidfeldovi druhé místo. Němec získal skvělý výsledek i přesto, že BMW nevyšla sázka na pneumatiky v okamžiku, kdy nebe nad okruhem v Sepangu zčernalo a začalo poprchávat.

„Odstartoval jsem dobře, ale jel jsem s těžkým autem, nebylo to snadné. Bylo jasné, že bude brzo pršet, takže jsem jel k zastávce o sedm kol dřív a rozhodli jsme se přezout rovnou na mokré pneumatiky. Nebyla to ta nejlepší volba. Rychle se opotřebovaly, protože se pořádně nerozpršelo. Na přechodných bychom byli mnohem rychlejší, ale kdo to mohl vědět?“ popisoval Heidfeld.

„Tým mi oznámil, že se čeká hustý déšť, ale já jim hlásil, že bych byl rychlejší na přechodných pneu. V takových podmínkách to bylo těžké rozhodování. Jakmile mě zavolali k výměně, rozpršelo se mnohem víc. Byl jsem tak dvě stě metrů od boxů a řekl jim ‚Ne, ne, zůstanu venku, začíná pršet.‘“

Zatímco ostatní se úprkem vydali do boxů, někteří i několikrát, Heidfeld si za safety carem vybruslil druhé místo a čtyři body.

„Moje zadní pneu byly úplně sjeté, asi jako slicky. Pak už jsem se jen snažil udržet na trati. Bylo správné ten závod zastavit,“ uzavřel Heidfeld.

Jeho týmový kolega Robert Kubica musel své hořící auto odstavit už v prvním kole. „Když jsem zajížděl do zaváděcího kola, z motoru šly velice divné zvuky a měl hodně malý tah. Nebylo jednoduché s tím odstartovat, ale pokračoval jsem. Ptal jsem se týmu, co mám dělat, ale než jsem dostal odpověď, auto začalo hořet,“ popsal Kubica.

„Jeho motor nereagoval na plynový pedál. Podle prvních analýz byl příčinou nějaký únik v pneumatickém systému,“ vysvětlil šéf týmu Mario Theissen.
Diskuze (52) Další článek: Trulli i přes dobrý výsledek nezakrývá mírné zklamání
13:10 | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
8:17 | odkaz
8:14 | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10