Heidfeld odmítl na poslední chvíli zastávku a je druhý

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Klepněte pro větší obrázekDnešní promočený a zkrácený závod přinesl Nicku Heidfeldovi druhé místo. Němec získal skvělý výsledek i přesto, že BMW nevyšla sázka na pneumatiky v okamžiku, kdy nebe nad okruhem v Sepangu zčernalo a začalo poprchávat.

„Odstartoval jsem dobře, ale jel jsem s těžkým autem, nebylo to snadné. Bylo jasné, že bude brzo pršet, takže jsem jel k zastávce o sedm kol dřív a rozhodli jsme se přezout rovnou na mokré pneumatiky. Nebyla to ta nejlepší volba. Rychle se opotřebovaly, protože se pořádně nerozpršelo. Na přechodných bychom byli mnohem rychlejší, ale kdo to mohl vědět?“ popisoval Heidfeld.

„Tým mi oznámil, že se čeká hustý déšť, ale já jim hlásil, že bych byl rychlejší na přechodných pneu. V takových podmínkách to bylo těžké rozhodování. Jakmile mě zavolali k výměně, rozpršelo se mnohem víc. Byl jsem tak dvě stě metrů od boxů a řekl jim ‚Ne, ne, zůstanu venku, začíná pršet.‘“

Zatímco ostatní se úprkem vydali do boxů, někteří i několikrát, Heidfeld si za safety carem vybruslil druhé místo a čtyři body.

„Moje zadní pneu byly úplně sjeté, asi jako slicky. Pak už jsem se jen snažil udržet na trati. Bylo správné ten závod zastavit,“ uzavřel Heidfeld.

Jeho týmový kolega Robert Kubica musel své hořící auto odstavit už v prvním kole. „Když jsem zajížděl do zaváděcího kola, z motoru šly velice divné zvuky a měl hodně malý tah. Nebylo jednoduché s tím odstartovat, ale pokračoval jsem. Ptal jsem se týmu, co mám dělat, ale než jsem dostal odpověď, auto začalo hořet,“ popsal Kubica.

„Jeho motor nereagoval na plynový pedál. Podle prvních analýz byl příčinou nějaký únik v pneumatickém systému,“ vysvětlil šéf týmu Mario Theissen.
Další článek: Trulli i přes dobrý výsledek nezakrývá mírné zklamání

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00