Heidfeld o Formuli E i mladých jezdcích

Nick Heidfeld se vyjádřil na adresu elektrické Formule E, ve které jezdí, ale také k tématu mladých jezdců ve formuli 1.
Heidfeld o Formuli E i mladých jezdcích

Není to tak dávno, co se Sebastian Vettel trochu vysmíval Formuli E a prohlásil také, že ho nezajímá a sledovat ji nebude. Heidfeld ale formuli E hájí.

„Myslím, že Formule E nemůže v současné době konkurovat Formuli 1 a vlastně to ani nechce, koncept je zcela odlišný.“

Podle Heidfelda je Formule E více Formulí 3 než F1. „Ve srovnání s F1 je výkon skromný. Máme téměř 300 koňských sil v kvalifikaci a vůz má 900 kg. Pneumatiky Michelin, které používáme, nejsou slicky, takže jsou pomalejší, ale můžete je použít na mokré i suché trati,“ vysvětluje Heidfeld.

„V konečném důsledku jsou to normální jednomístné vozy, které je obtížné řídit na limitu,“ dodává Heidfeld, který měl v Pekingu hrůzostrašnou nehodu, když ho pár metrů před cílem v souboji o první místo sestřelil Nicolas Prost.

Heidfeldovi se na Formuli E líbí také to, že v ní nejsou platící jezdci, což je prý stále silnější trend ve formuli 1. „Ve srovnání s dobou před několika lety je rozdíl zřejmý. Je těžké dostat se do formule 1 jen s talentem. Nechci kritizovat týmy. Je jasné, že by raději podepsali s jezdcem jen na základě toho, co dokáže na trati.“

Příští rok uvidíme ve formuli 1 sedmnáctiletého Verstappena, Heidfeldovi se to moc nelíbí. „V podstatě se dá říct, že zralost a zkušenost stoupá s věkem. Viděli jsme, že to vyšlo s Kimim Räikkönenem, ale on byl starší než Max.“

„Bylo by lepší a bezpečnější, pokud by byl minimální věk pro formuli 1. Je zřejmé, že možná existují jezdci jako Kimi a možná i Max, kteří to mohou zvládnout, je ale obtížné to předvídat předem.“

Diskuze (21) Další článek: FIA vydala manuál k omezení rádiové komunikace
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00