Heidfeld nemá obavy z budoucnosti, letos podával dobré výkony

Zatím mu ale schází jistota závodní sedačky.
Nick Heidfeld je zatím bez závodní sedačky pro rok 2010. Paradoxně by ale mohl dopadnout lépe než jeho bývalý týmový kolega Kubica, protože zatímco osud Renaultu F1 je nejistý, Sauber by si cestu zpět mohl najít díky odchodu Toyoty.

Na závodních tratích podával Heidfeld v letošní sezóně své nejlepší výkony, i když to kvůli vozu nebylo vidět. Proto se o svojí budoucnost neobává.

"Když se ohlédnu zpět za celou svojí kariérou, nejhorší rok byl 2008, což je skutečně nepříjemné, protože jsme měli nejlepší vůz," uvedl Heidfeld. "Nejsem nespokojený se svými výkony v roce 2009, protože se domnívám, že jsem většinou dostal maximum z vozu, který jsem měl k dispozici."

"Ale když bojujete o vítězství a pódia, lidé se zajímají jen o statistiky, alespoň tedy v médiích. Naštěstí lidé, kteří vedou týmy, dohlédnou dál. Takže celkově vzato jsem s ohledem na budoucnost optimista."

Když BMW v létě oznámilo, že na konci sezóny odejde z formule 1, překvapilo tím i Heidfelda. Ten tvrdí, že kdykoliv se přeptával na budoucnost týmu, vždy se mu dostalo ujištění, že není ohrožena.

"Samozřejmě jsem nemohl souhlasit s důvody tohoto rozhodnutí," řekl. "Jsem profesionální závodní jezdec, a proto na vše nahlížím z pohledu motorsportu. Pro automobilku ale asi má smysl se více zaměřit na udržitelnost a přívětivost k životnímu prostředí."

"Na ekonomickou krizi musí velké společnosti reagovat odpovídajícím způsobem. Takže je zřejmé, že bylo nutné vzít v úvahu mnoho faktorů. Ale i tak je to velká škoda. BMW si dalo za cíl vyhrát titul ve formuli 1 a já si myslím, že jsme tohoto cíle mohli dosáhnout. Teď držím palce, aby Sauber získal místo na startovním roštu 2010."

Toyota z formule 1 odchází, to je jisté. Podle Johna Howetta navíc nemá v úmyslu svůj tým prodat. Tím se uvolnilo potřebné místo, na které čekal tým Sauber. Teoreticky by se tedy mělo jednat jen o formalitu, protože když federace vybrala tým Lotus na místo BMW, Sauberu přidělila status oficiálního náhradníka pro rok 2010.
Další článek: Komentář: Mediální tornádo o závodě formule 1 v Praze

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00