Heidfeld nebyl dost rychlý, vysvětluje výměnu jezdců Renault

Renault tvrdí, že Nicka Heidfelda nahradil Brunem Sennou, protože německý pilot nenaplnil očekávání, nebyl dostatečně rychlý.
Heidfeld nebyl dost rychlý, vysvětluje výměnu jezdců Renault

"Během letní přestávky jsme si prošli naši výkonnost, naši motivaci a mnoho dalších věcí, a myslím, že jsem musel udělat nějaké rozhodnutí, abych jasně ukázal nový směr," vysvětloval šéf týmu Renault Eric Boullier.

Heidfeld měl v týmu nahradit Roberta Kubicu a stát se lídrem. V tomto ohledu podle Boulliera zklamal. "Každý víkend se mě média ptají, proč je Vitalij rychlejší než Nick. Nebyl jsem spokojený s Nickovou čistou rychlostí a jeho celkovou výkonností zkušeného jezdce. To je vše," obhajoval své rozhodnutí.

"Nick je příjemný člověk, ale něco nefungovalo. Jeho vedení v týmu nefungovalo. A když jste občas pomalejší než Vitalij, ve skutečnosti většinou pomalejší než Vitalij, je samozřejmě těžké tlačit tým vpřed a etablovat se jako lídr týmu. Jakmile se roztočí negativní spirála, je těžké to zastavit. Takže jsem musel něco změnit, abych zatřásl týmem a všechny probral."

Renault se pochopitelně nevyhnul spekulacím, že Sennu posadil do vozu z finančních důvodů. Společnost Genii, která tým vlastní, totiž nedávno uzavřela velký kontrakt s brazilskou skupinou WWI.

"Pořád se objevuje ta samá historka," reagoval Boullier. "Je to úžasné. Ano, je pravda, že máme jisté vztahy s Brazílií, protože Genii podepsalo smlouvu za 10 miliard dolarů, ale nemá to nic společného s Brunem. Bruno je třetí jezdec a je asi logické, že pokud chceme změnit naše jezdecké složení, povýšíme našeho třetího jezdce. Tečka."

Další článek: Pátek ve Spa: Počasí znemožnilo srovnání, ale favorité se nezměnili

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen