Heidfeld narazil na finanční požadavky i u Renaultu

Nick Heidfeld pojede v Abú Zabí poslední závod pro Sauber a pro příští sezónu si musí hledat nové místo. Problém má pořád stejný, nemá peníze, a o ty se zajímá i Renault.
Heidfeld narazil na finanční požadavky i u Renaultu

"Mnoho míst pro příští rok je samozřejmě obsazeno," uvedl Heidfeld. "Stále jednám s různými týmy, také s Renaultem, jak Boullier potvrdil. Byla by to ta nejlepší možnost, ale je třeba říct, že talent a schopnosti na trati nejsou to jediné, co je zajímá. V autě mají Vitalije, který má pádné argumenty. A při pohledu na jeho letošní výkony na trati je zřejmé, jaké argumenty to jsou."

Šéf týmu Renault Eric Boullier v rozhovoru pro Auto Motor und Sport uvedl, že kandidáty na místo Petrova jsou Heidfeld a Sutil. U Sutila se jeví přestup jako velmi nepravděpodobný, protože sám v Brazílii prohlásil, že vše směřuje k jeho setrvání u Force Indie.

Stát se ve formuli 1 ale může cokoliv a o Force Indii je také velký zájem. Závodit pro indickou stáj by chtěl Paul di Resta a dokonce i Karun Čandhok, který letos ve formuli 1 debutoval a příští rok chce určitě stát na startu domácí Grand Prix Indie. Kromě Force Indie jedná Čandhok podle svých slov ještě s HRT a dalšími dvěma týmy.

Diskuze (28) Další článek: Alonsovi je jedno, s jakým bodovým náskokem titul případně získá
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10