Heidfeld na závěr nezvolil správné pneumatiky

Kubica se opět trápil.

Každému z jezdců BMW Sauber unikl postup do další části kvalifikace na Velkou cenu Německa o jednu pozici. Heidfeld se nedostal do třetí části, když skončil jedenáctý, a Kubica, který se opět trápil se svým vozem, zůstal na šestnáctém místě před branami druhé části.

Heidfeld po desátém místě v úvodní fázi věřil, že by mohl postoupit i do té finálové, ale v proměnlivém počasí nevybral správné pneumatiky. "Osobně jsem si nebyl jistý, jestli mám nasadit další sadu přechodných a nebo měkčí slicky. Nechal jsem rozhodnutí na týmu a ten vybral suché. Nikoho neobviňuji, vždycky je lehké s odstupem říkat, co by bylo nejlepší," řekl smířeně Němec. "Jedenácté místo není tak špatné, můžeme si vybrat palivovou strategii."

Podle Kubici se vůz trochu zlepšil. "Bohužel se naše auto nechovalo, jak by mělo. Stejně jako v prvním tréninku bylo něco špatně," vysvětloval Polák. "Data vypadala zvláštně, nevíme, co se přesně děje. Musíme problému porozumět a pak ho vyřešit."

Šéf týmu Mario Theissen ví, že výsledek kvalifikace byl ovlivněn počasím. "V první části přišel Robert kvůli dešti o třetí výjezd a nepostoupil o šest setin. Na začátku druhé části byla trať příliš mokrá a bylo nutné jet na přechodných gumách. Když trať oschla, dali jsme Nickovi na jeho poslední jízdu slicky, ale bohužel začalo opět pršet."

Hlavní inženýr Willy Rampf pochválil Heidfelda za odvedenou práci a přiznal, že lepší výsledek od Kubici vzhledem k jeho potížím s vyvážením neočekával. "Zítra bude klíčovým faktorem počasí, které je tady v oblasti Eifel typické," dodal na závěr.

Další článek: Soutěž o statistickou ročenku Grand Prix Guide má svého vítěze

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.