Heidfeld je zklamán, že neskončil čtvrtý

Kubica v zatáčkách rychlejší než Button, ztrácel na rovinkách.

Penalizace soupeřů pomohly jezdcům BMW Sauberu ke zlepšení startovních pozic. V samotné Velké ceně Japonska dojel Nick Heidfeld šestý Robert Kubica devátý.

Heidfeld sice získal tři body, ale z výsledku byl zklamán. "Některé věci dnes šly špatně. Především při druhé zastávce, když se zasekla matice u pravého zadního kola. Ale určitě si nechci stěžovat. Takové věci se mohou stát a normálně máme velmi dobré zastávky," říká Němec, kterého potíže v boxech poslaly za Kimiho Räikkönena. "Když odjel safety car, ztratil jsem další pozici ve prospěch Nika (Rosberga), který šťastně doplnil palivo při safety caru."

Kubica nakonec na body nedosáhl. "Včera jsem se díky červeným a žlutým vlajkám nedostal do tempa. Dnes jsem hodně ztratil v provozu," přiznal Polák, který měl na začátku těžké a nedotáčivé auto. "Když začalo být lehčí, dostal jsem se do rytmu a byl docela rychlý. Měl jsem smůlu při první zastávce, když byli přede mnou Kimi a Nick. To mě stálo dost času."

Loni čtvrtý jezdec celkové klasifikace pak mezi pomalejšími jezdci uvázl ještě jednou po výjezdu safety caru. "Zasekl jsem se za Jensonem (Buttonem). V zatáčkách jsem byl rychlejší, ale nebyl jsem ho schopen předjet, protože jsme ztráceli v maximální rychlosti na rovinkách," přiznává Kubica.

Ze ztrát svých svěřenců během závodu byl zklamán i šéf týmu Mario Theissen: "Podali jsme dobrý výkon se špatným koncem." O tom, že v možnostech týmu byl dnes lepší výsledek, je přesvědčen také šéfinženýr Willy Rampf. "Nick jel do boxů dřív podle plánu, protože na něj dotíral Räikkönen. Ale díky problému v boxech jsme ztratili cenné sekundy," vysvětluje. "Robert ztratil pozici hned po startu. Během závodu ji získal zpět, ale na bod to nestačilo."

Další článek: Ferrari na stupně vítězů nemělo