Heidfeld je na rovinkách pomalejší kvůli motorovému dědictví po de la Rosovi

Nedostatek motorů ztěžuje Nicku Heidfeldovi život. Aby se vyhnul penalizacím, musí protahovat plánované použití agregátů Ferrari, což znamená méně výkonu.
Heidfeld je na rovinkách pomalejší kvůli motorovému dědictví po de la Rosovi

Heidfeld se do formule 1 vrátil letos v Singapuru, získal místo po Pedru de la Rosovi u týmu Sauber. Španěl měl v úvodu sezóny smůlu na spolehlivost pohonných jednotek a už ve Spa musel nasadit devátou, čímž překročil pravidly povolený počet osmi kusů a vysloužil si penalizaci.

Alokace motorů je vázána na vůz, takže německý pilot usedl do Sauberu C29 v situaci, kdy mu nezbýval ani jeden nepoužitý motor. S těmi zbývajícím musí jezdit déle a ztrácí výkon. To je důvod, proč v tabulkách maximálních rychlostí bývá jeho číslo nižší než u týmového kolegy. "Je zajímavé, že jsem vždy měl stejné nastavení přítlaku jako Kamuj. Ale jsem na tom špatně s motory," vysvětloval.

"Tým v této sezóně ztratil tři z osmi povolených motorů. Aby to bylo ještě horší, stalo se to hned na začátku, kdy ty motory byly celkem čerstvé. Proto s těmi zbývajícími musím absolvovat mnohem víc kilometrů. Když máte starší motory, bohužel to vede ke ztrátě výkonu, což je důvod, proč ztrácím při akceleraci a v maximální rychlosti."

Diskuze (8) Další článek: Boullier: D'Ambrosio bude téměř jistě příští rok závodit pro Virgin
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10