Heidfeld je jasnou jedničkou týmu Renault

Německý jezdec se k týmu Lotus Renault přidal teprve nedávno, záhy se ale stal plnohodnotnou náhradou za zraněného Roberta Kubicu.
Heidfeld je jasnou jedničkou týmu Renault

Lotus Renault při hledání náhradníka za Kubicu vsadil na osvědčené zkušenosti a sáhl po "volném" Nicku Heidfeldovi, Kubicově bývalém týmovém kolegovi. Éric Boullier, šéf týmu, si velmi pochvaluje rychlost, s jakou se Heidfeld u Renaultu zabydlel.

"Když přišel do továrny, v krátkosti se představil inženýrům a hodinu s námi mluvil. Při testech v Jerezu jsem poslouchal radiovou komunikaci mezi ním a mechaniky. Bylo mi jasné, že mu to sedí. Už ráno jsem byl napůl rozhodnutý. Překvapilo mě, jak rychle se dokázal dostat do role lídra týmu. Myslel jsem si, že to bude chtít nějaký čas. Tenhle kluk po své první jízdě radil s tím, co by se mělo pozměnit, pokud dostane šanci.

Jelikož ke Kubicově nehodě došlo v brzké části roku, rozhodli jsme se, že budeme potřebovat sehnat zkušeného pilota, kterému zároveň nechybí rychlost. Zároveň by měl být schopen sám rozhodovat o určitých krocích a umět si prosadit vlastní názor. Když si sečteme tyto vlastnosti, plus zkušenosti s pneumatikami Pirelli a systémem KERS, vyšlo nám jediné jméno - Nick. Už loni mezi námi proběhlo několik jednání, protože chtěl být dobře informován o tom, jak to vypadá s druhou sedačkou v týmu.

Diskutovali jsme o tom také s Robertem. Bylo to hned poté, co se probral z bezvědomí. Vyřkl dvě jména - Nickovo a Liuzziho. Kdyby k nehodě došlo v pozdější fázi sezony, vůz by již byl vyvinutý a sáhli bychom po někom z rezervních jezdců. Byla by ale hloupost vsadit na dva mladíky při vývoji vozu. Byl by to příliš velký risk," obhajoval své rozhodnutí Boullier.

Lotus Renault disponuje celou řadou testovacích a náhradních jezdců. Jsou jimi Bruno Senna, Romain Grosjean, Fairuz Fauzy, Ho-Pin Tung a Jan Charouz.

 

Diskuze (90) Další článek: James Key: Nezkušení piloti nejsou pro Sauber nevýhodou
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.