Heidfeld fanouškům: Musím vás zklamat, Renault není nejrychlejší

Nick Heidfeld upozornil příznivce týmu Renault, že nejrychlejší časy z testů nic neznamenají. Za nejlepší tým považuje Red Bull.
Heidfeld fanouškům: Musím vás zklamat, Renault není nejrychlejší

Robert Kubica dokázal zajet nejlepší čas jednoho dne testů ve Valencii, zatímco Nick Heidfeld coby jeho náhradník zopakoval stejný výsledek v Jerezu. Renault R31 se sice řadí mezi rychlé vozy, ale není nejlepší.

"Chci fanouškům vzkázat, že bohužel musím zklamat všechny, kteří si myslí, že teď patříme na čelo startovního roštu díky nejrychlejšímu kolu Roberta ve Valencii a mému z Jerezu," uvedl Heidfeld. "Doufám, že se nám bude dařit, ale zdá se, že nejrychlejší je Red Bull. Samozřejmě tvrdě pracujeme, abychom šanci co nejlépe využili."

V posledních testech v Barceloně potrápila Renault technika. Heidfeld trénoval v pátek zastávky v boxech a až v sobotu jezdil. "Vyvážení vozu nebylo tak dobré jako v Jerezu," hodnotil německý pilot. "Kvůli menšímu technickému problému jsem mohl jezdit jen dvě a půl hodiny ze tří, které jsem měl k dispozici, což samozřejmě není moc. Hodně jsme si hráli s nastavením a ke konci dne se nám podařilo vyvážení vylepšit."

Na celý den do vozu se Heidfeld dostal v pondělí. "Kvůli technickým problémům jsme museli téměř celé dopoledne pracovat v garáži, ale bylo skvělé, že jsme odpoledne odjeli závodní vzdálenost bez problémů. Zastavit nás mohla jen červená vlajka," řekl. "Z této první dlouhé jízdy jsme se hodně naučili."

Renault si v Barceloně vyzkoušel také svůj nový semafor pro zastávky v boxech a podle Heidfelda funguje bez problémů.

Diskuze (97) Další článek: Trulli: Pirelli mění za jízdy vyvážení vozu, a to je problém
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10