Heidfeld doufá, že mu k sedačce u Renaultu pomůžou pneumatiky Pirelli

Nicku Heidfeldovi se naskytla nečekaná příležitost zůstat ve formuli 1, a to dokonce s pravděpodobně velmi konkurenceschopným vozem. Přesvědčit Renault o své ceně by mohl díky podílení se na vývoji obutí Pirelli.
Heidfeld doufá, že mu k sedačce u Renaultu pomůžou pneumatiky Pirelli

Heidfeld byl prvním vývojovým jezdcem italského pneumatikáře, který bude od letošní sezóny zásobovat celé startovní pole. V průběhu loňského roku sice odešel závodit k Sauberu, ale s pneumatikami Pirelli má nemalé zkušenosti.

"Měla by to být výhoda," potvrdil. "Pneumatiky se po mém odchodu určitě změnily. Ale udělal jsem většinu práce na jejich konstrukci a trochu jsem pracoval také na směsích. Ale určitě je znám a měly by mi celkem vyhovovat. Nesnažil jsem se vyvinout pneumatiky, které by vyhovovaly mně a ostatním ne. Ale je přirozené, že inženýrům neřeknete, že je pneumatika dobrá, pokud se vám nelíbí. Takže by to nemělo být špatné, doufám, že to bude výhoda."

Heidfelda si Renault vyzkouší během nadcházejícího víkendu, jezdit by měl jeden a půl dne v sobotu a v neděli. "Přistoupím k tomu jako vždy. Začnu jezdit na limitu, jakmile si budu věřit. Ať už to bude trvat jakkoliv dlouho. Nebudu postupovat pomalu, prostě budu dělat to, co je přirozené."

Německý pilot ale přiznal, že o Renaultu R31 ví zatím jen málo. Na jeho sedačce v továrně teprve pracují, takže musí cestovat mezi Jerezem a Enstonem, než začne o víkendu jezdit. Šéf stáje Eric Boullier řekl, že Heidfelda chce angažovat, takže mu teď stačí jen prokázat, že umí jezdit rychle a spolupracovat s techniky.

Diskuze (33) Další článek: Testy - Jerez, čtvrtek
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10