Heidfeld dostal body k narozeninám

Změny aerodynamiky zafungovaly.
Klepněte pro větší obrázekTýmu BMW ve Španělsku viditelně zafungovala vylepšení aerodynamiky. Nick Heidfeld v den svých 32. narozenin získal dva body za sedmé místo, o čemž by se mu ještě v Bahrajnu nesnilo. Ani po včerejší kvalifikaci, kdy získal 13. místo na roštu, by zisk bodů moc nečekal.

„Doufal jsem, že získám nějaké body jako dárek k narozeninám, ale upřímně: moc jsem tomu nevěřil,“ přiznal Heidfeld.

„Rozhodující byl start, tam jsem si polepšil o čtyři místa. Někdo mě sice zezadu postrčil, ale naštěstí mi nepoškodil auto,“ popsal.

„Později nebylo jednoduché ubránit se Kimimu Räikkönenovi. Ten souboj mě zpomaloval a já ztratil kontakt s předními jezdci.“

Räikkönen nakonec odstoupil a Heidfeld se dostal před Glocka a Rosberga. „Mechanici v boxech odvedli úžasnou práci a dostali mě při druhé zastávce před Nika Rosberga,“ ocenil Heidfeld svůj tým.

„Byl to těžký závod, ale byl to jeden z těch lepších. Bylo vidět, že aerodynamické novinky auto jasně zlepšily,“ zhodnotil.

Robert Kubica, na startu desátý, skončil na nebodovaném jedenáctém místě. „Ztratil jsem na startu pár míst kvůli problému se spojkou,“ vysvětlil.

„Pak jsem neměl žádnou přilnavost. Vůbec jsem na to nemohl šlápnout, pořád to klouzalo,“ postěžoval si. „Vážně nechápu, co se to stalo. Až do třetí části kvalifikace šlo všechno dobře,“ dodal.

Šéf týmu Mario Theissen spočítal Kubicovi ztrátu na startu na pět míst. „Robert na startu uvízl v provozu, ztratil pět míst a jen tak tak se vyhnul té bouračce,“ řekl. Odkazoval tím na hromadnou nehodu krátce po startu, která ukončila závod čtyřem jezdcům.

V Bahrajnu před dvěma týdny skončily vozy BMW úplně poslední. „Dva body za sedmé místo nejsou žádný velký výsledek, ale ukazuje to, jak jsme se díky nové aerodynamice zlepšili,“ poznamenal k dnešnímu výkonu týmu Theissen.
Další článek: Vozy Toro Rosso dnes daleko nedojely