Heidfeld chce zůstat u BMW Sauberu, ale jedná i s ostatními týmy

Nechce utíkat kvůli letošním neúspěchům.
Tým BMW Sauber má s jezdci tradičně jednoleté smlouvy a o jejich případném prodloužení většinou rozhoduje na konci léta. Nick Heidfeld jezdí pro tým z Hinwilu od roku 2006 a rád by v tom pokračoval i v následující sezóně, ale jedná i s konkurencí.

"Jednám s několika týmy, nejen s BMW," řekl Heidfeld pro Eurosport. "Ale nebudu se snažit co nejrychleji odejít kvůli tomu, že nám to letos moc nevychází. Společně jsme dosáhli mnoho, ve srovnání s jiným novými týmy. A jsem přesvědčen, že dlouhodobým cílem BMW ve formuli 1 je vítězit."

Prvního vítězství se BMW Sauber dočkal loni v Kanadě, ale tento úspěch doposud nezopakoval a jeho forma navíc klesla. Letos měl bojovat o mistrovské tituly, ale od vzniku týmu se mu poprvé nedaří plnit stanovené cíle.

"Je to kvůli vývoji, nezlepšovali jsme se dostatečně rychle. V prvních testech jsme si byli jistí, že jsme na tom dobře. A myslím, že to tak skutečně bylo. Ale v prvních čtyřech závodech jsme na voze neměli žádné nové díly a velmi rychle jsme se propadli," vysvětlil Heidfeld.

BMW Sauber připravil první větší úpravy vozu až pro Barcelonu, ty se sice osvědčily, ale návrat na přední příčky neumožnily. Tým se navíc rozhodl definitivně vyřadit KERS, protože větší potenciál pro zrychlení podle něj nabízí vývoj aerodynamiky.
Další článek: Se závody na Fudži je konec?

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.