Heidfeld by se měl stát rezervním jezdcem Mercedesu

Jeden z nejzkušenějších jezdců současného pole F1 Nick Heidfeld možná přeruší závodní kariéru a stane se náhradním pilotem německé stáje.

Poté, co dvaatřicetiletý Nick Heidfeld pro letošní sezonu nezískal závodní sedačku, jedná s Mercedesem o postu rezervního jezdce. Podle německého Auto Bildu je blízko dohodě. Byl by to pro něho návrat na místo činu. Právě s podporou Mercedesu totiž kdysi závodil v nižších formulových kategoriích.

Koncem loňského roku byl dokonce v této stáji ve hře o závodní kokpit, ale Mercedes v čele s Rossem Brawnem nakonec přemluvil k návratu do formule 1 Michaela Schumachera. U Sauberu zase dali přednost Pedru de la Rosovi a u Renaultu to momentálně vypadá na angažmá Vitalije Petrova.

"Nick se chce plně soustředit na svou práci testovacího jezdce a svými zkušenostmi pomoci stálým jezdcům," řekl pro Auto Bild Němcův manažer Andre Theuerzeit. "Nick se zaměřil na získání závodního kokpitu v některém z top týmů, ale jejich rozhodnutí přicházejí trochu pozdě, takže hledáme jinou příležitost."

Podle Theurzeita ještě nedošlo k podpisu smlouvy, ale tým by měl kontrakt oficiálně zveřejnit na pondělní prezentaci stáje ve Stuttgartu. Mercedes by tak měl mít kompletně německou sestavu, závodit budou Michael Schumacher a Nico Rosberg.

Heidfeld byl na konci devadesátých let testovacím jezdcem McLarenu, ve formuli 1 debutoval v roce 2000 s vozem Prost, pak závodil za Sauber, Jordan, Williams a BMW. Ve 167 závodech získal 219 bodů, zajel dvě nejrychlejší kola a jednou startoval z pole position. Nejlépe dojel v závodě druhý a to hned osmkrát. Nejlepší celkové umístění zaznamenal v roce 2007, kdy skončil v šampionátu pátý.

Filip Fikejz

Další článek: Za USF1 bude závodit José María López

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10