Heidfeld by se měl stát rezervním jezdcem Mercedesu

Jeden z nejzkušenějších jezdců současného pole F1 Nick Heidfeld možná přeruší závodní kariéru a stane se náhradním pilotem německé stáje.

Poté, co dvaatřicetiletý Nick Heidfeld pro letošní sezonu nezískal závodní sedačku, jedná s Mercedesem o postu rezervního jezdce. Podle německého Auto Bildu je blízko dohodě. Byl by to pro něho návrat na místo činu. Právě s podporou Mercedesu totiž kdysi závodil v nižších formulových kategoriích.

Koncem loňského roku byl dokonce v této stáji ve hře o závodní kokpit, ale Mercedes v čele s Rossem Brawnem nakonec přemluvil k návratu do formule 1 Michaela Schumachera. U Sauberu zase dali přednost Pedru de la Rosovi a u Renaultu to momentálně vypadá na angažmá Vitalije Petrova.

"Nick se chce plně soustředit na svou práci testovacího jezdce a svými zkušenostmi pomoci stálým jezdcům," řekl pro Auto Bild Němcův manažer Andre Theuerzeit. "Nick se zaměřil na získání závodního kokpitu v některém z top týmů, ale jejich rozhodnutí přicházejí trochu pozdě, takže hledáme jinou příležitost."

Podle Theurzeita ještě nedošlo k podpisu smlouvy, ale tým by měl kontrakt oficiálně zveřejnit na pondělní prezentaci stáje ve Stuttgartu. Mercedes by tak měl mít kompletně německou sestavu, závodit budou Michael Schumacher a Nico Rosberg.

Heidfeld byl na konci devadesátých let testovacím jezdcem McLarenu, ve formuli 1 debutoval v roce 2000 s vozem Prost, pak závodil za Sauber, Jordan, Williams a BMW. Ve 167 závodech získal 219 bodů, zajel dvě nejrychlejší kola a jednou startoval z pole position. Nejlépe dojel v závodě druhý a to hned osmkrát. Nejlepší celkové umístění zaznamenal v roce 2007, kdy skončil v šampionátu pátý.

Filip Fikejz

Další článek: Za USF1 bude závodit José María López

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00