Heidfeld a Renault se dohodli na ukončení spolupráce

Nick Heidfeld v Renaultu definitivně skončil. Německého pilota nahradí do konce letošní sezony Bruno Senna.
Heidfeld a Renault se dohodli na ukončení spolupráce

Když byl Heidfeld zvolen před začátkem nové sezony vedením Renaultu jako náhrada za zraněného Kubicu, čekalo se od něj, že se stane lídrem týmu a bude pravidelně bojovat o stupně vítězů. Jenže po jedenácti odjetých závodech měl na svém kontě o pouhé dva body více než kolega Petrov, který závodí ve formuli 1 teprve druhým rokem. Vedení týmu tak během letní přestávky rozhodlo, že Němce ve Velké ceně Belgie nahradí Brunem Sennou. Heidfeld se ale bránil a rozhodl se o svou závodní sedačku bojovat prostřednictvím soudů, což byla pro obě strany velmi nepříjemná situace. Nyní ale vyšlo najevo, že se pilot i tým dohodli na vzájemném ukončení spolupráce. Další soudní jednání tak nebudou potřeba.

"Samozřejmě jsem zklamaný, že opouštím Lotus Renault GP uprostřed sezony. Myslel jsem, že jsem stále mohl týmu velmi přispět, ale musím vidět věci tak, jak jsou. Chci zaměřit svou pozornost na budoucnost. Udělali jsme dnes správné rozhodnutí, když jsme zvolili konec naší spolupráce. Chtěl bych všem svým přátelům, které jsem si v Enstone udělal, popřát úspěšný konec sezony. Jedna věc je ale jistá. Brzy budu opět závodit na nejvyšší úrovni," prozradil Heidfeld.

Ani šéf Renaultu Eric Boullier není z této situace nijak nadšen a doufá, že touto dohodou je celá situace uzavřena. "Naše neshody s Nickem byly v poslední době předmětem mnoha médií a jsme potěšeni, že jsme dosáhli rychlého a rozumného řešení. Náš proces odloučení byl velmi bolestivý a nikdo z nás si nepřeje projít dalším soudním projednáním. Jsme Nickovi velmi vděční za velký přínos, kterým týmu přispěl. Určitě jsme společně zažili také dobré časy, zvláště když si vzpomenu na pódium v Malajsii. Je velmi silným a rozhodným jezdcem a do budoucna mu přejeme jen samé úspěchy," vyjádřil se na adresu německého pilota Boullier.

Podle Autosportu jedná Nick Heidfeld o angažmá pro příští sezonu s týmem BMW v automobilové sérii DTM.  

Diskuze (75) Další článek: Toro Rosso bude mít nového velkého sponzora. Nebo majitele?
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00