Haug: Wehrlein je pro Manor dobrou investicí

Manor Racing podle Norberta Hauga udělal dobře, že podepsal smlouvu s loňským šampionem DTM Pascalem Wehrleinem.
Haug: Wehrlein je pro Manor dobrou investicí

21letý Němec byl oznámen coby první jezdec týmu Manor, který zatím jako jediný nezveřejnil svou kompletní závodní sestavu pro letošní rok.

Mercedes bude od letošní sezóny dodávat Manoru pohonné jednotky a Wehrlein, jakožto chráněnec stuttgartské značky, byl se sedačkou u tohoto týmu velmi často spojován. Podle Hauga má Wehrlein dokonce schopnosti na to dostat Manor mezi týmy ze středu pole.

„Pascal Wehrlein je pro Manor mnohem lepší investicí než jakýkoliv platící jezdec, který by do týmu mohl skrze sponzory přinést mnohem více milionů,“ řekl pro Motorsport-magazin.com Haug.

„Pokud Wehrlein vybojuje jeden nebo více mistrovských bodů, což by pro, byť i nepatrně pomalejšího, platícího jezdce mohlo být nedosažitelné, tak mohou mít (tyto body) cenu milionů.“

Wehrlein věří, že Manor bude bojovat o body

Wehrlein věří, že Manor bude bojovat o body

„Mercedes byl velmi chytrý, když si připravoval Pascala. Bez většího tlaku nasbíral zkušenosti a čas na trati, a když bylo potřeba, mohl předvést své schopnosti.“

Vzhledem k faktu, že Nicu Rosbergovi končí u Mercedesu po letošní sezóně smlouva, nabízí se otázka, zda jej neplánuje tým v budoucnu nahradit právě Wehrleinem?

„Pokud by nevěřili Pascalovým schopnostem vyvinout se v potencionálního kandidáta pro tovární tým, tak by jej nejmenovali třetím jezdcem, nebo mu nepomohli dostat se s Manorem do F1,“ dodává Haug.

„Bylo by nicméně chybou předpokládat, že jeden ze dvou závodních jezdců (v továrním týmu) bude Wehrleinem nahrazen.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: F1 není tak špatná, jak lidé tvrdí, říká Heidfeld

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10