Haug: Wehrlein je pro Manor dobrou investicí

Manor Racing podle Norberta Hauga udělal dobře, že podepsal smlouvu s loňským šampionem DTM Pascalem Wehrleinem.
Haug: Wehrlein je pro Manor dobrou investicí

21letý Němec byl oznámen coby první jezdec týmu Manor, který zatím jako jediný nezveřejnil svou kompletní závodní sestavu pro letošní rok.

Mercedes bude od letošní sezóny dodávat Manoru pohonné jednotky a Wehrlein, jakožto chráněnec stuttgartské značky, byl se sedačkou u tohoto týmu velmi často spojován. Podle Hauga má Wehrlein dokonce schopnosti na to dostat Manor mezi týmy ze středu pole.

„Pascal Wehrlein je pro Manor mnohem lepší investicí než jakýkoliv platící jezdec, který by do týmu mohl skrze sponzory přinést mnohem více milionů,“ řekl pro Motorsport-magazin.com Haug.

„Pokud Wehrlein vybojuje jeden nebo více mistrovských bodů, což by pro, byť i nepatrně pomalejšího, platícího jezdce mohlo být nedosažitelné, tak mohou mít (tyto body) cenu milionů.“

Wehrlein věří, že Manor bude bojovat o body

Wehrlein věří, že Manor bude bojovat o body

„Mercedes byl velmi chytrý, když si připravoval Pascala. Bez většího tlaku nasbíral zkušenosti a čas na trati, a když bylo potřeba, mohl předvést své schopnosti.“

Vzhledem k faktu, že Nicu Rosbergovi končí u Mercedesu po letošní sezóně smlouva, nabízí se otázka, zda jej neplánuje tým v budoucnu nahradit právě Wehrleinem?

„Pokud by nevěřili Pascalovým schopnostem vyvinout se v potencionálního kandidáta pro tovární tým, tak by jej nejmenovali třetím jezdcem, nebo mu nepomohli dostat se s Manorem do F1,“ dodává Haug.

„Bylo by nicméně chybou předpokládat, že jeden ze dvou závodních jezdců (v továrním týmu) bude Wehrleinem nahrazen.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (8) Další článek: F1 není tak špatná, jak lidé tvrdí, říká Heidfeld
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00