Haug: Wehrlein je pro Manor dobrou investicí

Manor Racing podle Norberta Hauga udělal dobře, že podepsal smlouvu s loňským šampionem DTM Pascalem Wehrleinem.
Haug: Wehrlein je pro Manor dobrou investicí

21letý Němec byl oznámen coby první jezdec týmu Manor, který zatím jako jediný nezveřejnil svou kompletní závodní sestavu pro letošní rok.

Mercedes bude od letošní sezóny dodávat Manoru pohonné jednotky a Wehrlein, jakožto chráněnec stuttgartské značky, byl se sedačkou u tohoto týmu velmi často spojován. Podle Hauga má Wehrlein dokonce schopnosti na to dostat Manor mezi týmy ze středu pole.

„Pascal Wehrlein je pro Manor mnohem lepší investicí než jakýkoliv platící jezdec, který by do týmu mohl skrze sponzory přinést mnohem více milionů,“ řekl pro Motorsport-magazin.com Haug.

„Pokud Wehrlein vybojuje jeden nebo více mistrovských bodů, což by pro, byť i nepatrně pomalejšího, platícího jezdce mohlo být nedosažitelné, tak mohou mít (tyto body) cenu milionů.“

Wehrlein věří, že Manor bude bojovat o body

Wehrlein věří, že Manor bude bojovat o body

„Mercedes byl velmi chytrý, když si připravoval Pascala. Bez většího tlaku nasbíral zkušenosti a čas na trati, a když bylo potřeba, mohl předvést své schopnosti.“

Vzhledem k faktu, že Nicu Rosbergovi končí u Mercedesu po letošní sezóně smlouva, nabízí se otázka, zda jej neplánuje tým v budoucnu nahradit právě Wehrleinem?

„Pokud by nevěřili Pascalovým schopnostem vyvinout se v potencionálního kandidáta pro tovární tým, tak by jej nejmenovali třetím jezdcem, nebo mu nepomohli dostat se s Manorem do F1,“ dodává Haug.

„Bylo by nicméně chybou předpokládat, že jeden ze dvou závodních jezdců (v továrním týmu) bude Wehrleinem nahrazen.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: F1 není tak špatná, jak lidé tvrdí, říká Heidfeld