Haug: V závodech je Schumacher stejně dobrý nebo lepší než Rosberg

Michael Schumacher se pomalu vrací do formy, Mercedes těší zejména jeho závodní rychlost, která je zcela srovnatelná s Nicem Rosbergem.
Haug: V závodech je Schumacher stejně dobrý nebo lepší než Rosberg

Schumacher je zatím daleko od splnění svého cíle zisku osmého titulu, navíc stále zaostává i za týmovým kolegou Nicem Rosbergem, v poháru jezdců má o 16 bodů méně.

Podle sportovního šéfa Mercedesu Norberta Hauga se ale Schumacher zlepšuje a v závodech si v ničem nezadá s Rosbergem. "Asi můžeme uznat, že v kvalifikacích mu něco schází, ale jeho letošní výkony v závodech, a to nekritizuji Nica, byly alespoň v posledních pěti závodech srovnatelné, občas je Michael o trochu rychlejší," řekl pro Autosport.

"Když se podíváte na statistiky předjíždění, Michael vede, nikdo nepředjel vícekrát než on. A to už je něco, dá se říct. Pro Vettela je to (v tomto ohledu) těžké, protože pořád startuje vpředu. Myslím, že třeba v Kanadě jsme od něj (Schumachera) viděli několik velmi dobře vypočítaných brzdných manévrů."

Haug si proto pořád stojí za tím, že Schumacher neztratil nic ze svých kvalit, které mu získaly sedm mistrovských titulů. "Je uvolněný, občas až moc ambiciózní. Je velmi ambiciózní, ne moc, ale plamen hoří. Podívejte se mu do očí a uvidíte to," dodal.

Mistrovské ambice má nejen Schumacher, ale také Rosberg, a Mercedes ví, že jim neposkytuje dost dobrou techniku. Haug se přesto neobává, že by mu jezdci chtěli utéct ke konkurenci. "Vůbec ne. Uvnitř týmu máme skvělé vztahy, kluci nás navštěvují v továrně, známe se a neříkáme si blbosti," uzavřel.

Další článek: María de Villotaová testovala formuli 1 týmu Renault