Haug: Schumacher nepotřebuje status týmové jedničky, aby vyhrával

Šéf sportovní divize Mercedesu Norbert Haug odmítl, že by Michael Schumacher potřeboval podporu týmového kolegy, aby byl úspěšný. Dokazují to podle něj výsledky.

"Jsem si naprosto jistý, že Michael nevyhrál svých sedm titulů kvůli tomu, že by jeho týmový kolega dostal příkaz, nebo si řekl: ´Zpomalím kvůli Schumacherovi,´" uvedl Haug. "Týmovou jedničkou se nestanete díky nařízení, ale jen díky výjimečným výkonům."

"A já věřím, že naši jezdci jsou schopní je podávat, když jim dáme dobré auto, jinak bychom ani s jedním z nich nepodepsali smlouvu."

Haug také popírá, že by měl Nico Rosberg jakékoliv pochybnosti o svém týmovém kolegovi. "Nico našel konstelaci, kterou si přál. Vždy chtěl být ve formuli 1 se Stříbrným šípem a chtěl Michaela za týmového kolegu," řekl. "Možná to zní jako PR pohádkové prohlášení, ale taková je pravda, takže nic víc říct nemůžu."

Rosberg ovšem nedávno přiznal, že po oznámení Schumacherova návratu na chvíli znejistil a uklidnilo ho až ujištění Rosse Brawna, že oba jezdci budou mít rovnocenné podmínky.

A Norbert Haug je přesvědčený, že Rosberg i Schumacher budou bojovat na špičce. "Máme odlišný přístup," uvedl. "Nemyslíme na to, že bychom se mohli zhoršit, ale mnohem více na tvrdou práci, absolutní nasazení a velké úspěchy."

"Pokud jich nedosáhneme okamžitě, pak se nezastavíme, dokud se to nepodaří. Za posledních dvanáct let, od našeho prvního titulu s McLarenem a Mikou Häkkinenem v roce 1998, vyhráli Brawn, Schumacher a Mercedes-Benz dohromady devět z dvanácti možných jezdeckých titulů. Ale ani to není zárukou budoucích úspěchů."

Jako příklad potřebné bojovnosti zmínil Haug úspěchy McLarenu a Lewise Hamiltona v druhé polovině minulého roku. Navzdory špatnému začátku sezóny získal Hamilton v posledních osmi závodech nejvíce bodů ze všech.

Další článek: Valentino Rossi zakončil test s Ferrari vylepšenými časy

19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00