Haug: S Mercedesem se rozcházím v dobrém, tým potřeboval změnu

Norbert Haug je přesvědčený, že jeho rezignace na post sportovního šéfa Mercedesu byla nutná, aby se tým formule 1 mohl zlepšit.
Haug: S Mercedesem se rozcházím v dobrém, tým potřeboval změnu

Mercedes chce ve formuli 1 vyhrávat tituly, ale od koupě vlastního týmu byl dvakrát čtvrtý a jednou pátý.

"Měli jsme odvést lepší práci," uznal odcházející Haug v rozhovoru pro Autosport. "Aerodynamický tunel jsme přestavěli uprostřed roku na modely o 60% velikosti, trochu jsme utrpěli s RRA (Dohoda o omezení zdrojů) a počtem zaměstnanců, ale nechci se na nic vymlouvat. Neodvedl jsem dost dobrou práci."

"A přijímám za to plnou odpovědnost. I když auto nestavím, jsem zodpovědný. A pokud jsem byl zodpovědný za vítězství v Číně, také musím být zodpovědný za všechno ostatní."

Haug trvá na tom, že ho k odchodu nikdo nenutil. "Bylo to moje rozhodnutí, učinil jsem ho po posledním závodě. "Měli jsme schůzku ve Stuttgartu a dospěli jsme ke vzájemné dohodě, že se rozejdeme. Přebírám zodpovědnost za to, že jsme během těch tří let nebyli dost úspěšní."

"V první třetině sezóny byla naše rychlost celkem OK, ale pak jsme se propadli. Takže potřebujeme změny a já to zcela akceptuji. Mezi mnou a představenstvem není žádná animozita. Rozcházíme se v dobrém a našli jsme dobré řešení pro obě strany."

Haug bude pro Mercedes pracovat ještě v prvním čtvrtletí příštího roku, pak definitivně odejde.

Další článek: Marussia oficiálně potvrdila Chiltona v roli závodního pilota