Hasiči byli slušně řečeno neschopní, říká k požáru u Williamsu Fernley

Zástupce šéfa týmu Force India Robert Fernley byl zaskočen neprofesionalitou zasahujících hasičů na okruhu v Montmelu. Teď volá po jejich přeškolení. AKTUALIZOVÁNO
Hasiči byli slušně řečeno neschopní, říká k požáru u Williamsu Fernley

Hodinu a půl po triumfálním průjezdu Pastora Maldonada cílem španělské Grand Prix měl tým Williams velké starosti, když jeho garáž zachvátil požár. Několik lidí utrpělo zranění, psali jsme zde.

Incident se výrazně dotkl i sousedících stájí Caterham a Force India. A zástupce šéfa té indické byl poté velmi kritický k zasahujícím hasičům. "Neschopní, tak by se dalo velmi slušně popsat, co ti lidé tady dnes dělali," řekl Fernley. "Nemají žádný trénink, žádné procedury."

"Šel jsem tam, abych se podíval, jak jsou na tom mí lidé, a musel jsem se tam probojovat. Musíme se vážně zabývat tréninkem lidí na okruzích. Moc velký dojem na mě neudělali."

Williams zatím stále neví, co bylo příčinou exploze v místech, kde skladoval palivo. "Utrpěli jsme hodně škod a ztratili hodně vybavení, včetně počítačů," popisoval provozní šéf týmu Mark Gillan. "V příštích dnech budeme zjišťovat, jak na tom jsme s jednotlivými díly."

"V Monaku budeme mít vše, co potřebujeme pro provoz, ale možná nám bude chybět pár extra věcí, protože samozřejmě s sebou nevozíme záložní sady všeho."

Williamsu se už nabídly ostatní stáje, že mu půjčí vybavení, než obnoví své vlastní zásoby. Gillana vstřícnost soupeřů příjemně zaskočila. Podle všeho naštěstí nebude potřebovat nové šasi, vůz Bruna Senny, který byl v garáži, neutrpěl větší škody.

AKTUALIZACE
Večer Williams oznámil, že v nemocnici zůstává už jen jeden člen jeho týmu, ostatní byli dnes propuštěni.

Další článek: McLaren lituje, že Hamiltona zastavil po kvalifikaci na trati