Hartstein označuje Alonsovo rozhodnutí za vítězství pro F1

Bývalý lékař ve formuli 1 Gary Hartstein, který s medical carem vyrážel k nehodám jezdců, označuje Alonsovu neúčast v Austrálii za vítězství pro formuli 1.
Hartstein označuje Alonsovo rozhodnutí za vítězství pro F1

Fernando Alonso se rozhodl na základě doporučení lékařů vynechat Velkou cenu Austrálie. Podle McLarenu je v pořádku, ale problém by nastal v případě, pokud by v tak krátkém čase utrpěl druhý otřes mozku. Hartstein to označuje jako „syndrom druhého nárazu“. 

Hartstein označil Alonsovo rozhodnutí za vítězství pro formuli 1. V článku na svém blogu, kde dříve komentoval zdravotní stav Schumachera nebo Bianchiho, nyní rozebral také rozhodnutí Alonsa.

Španělovo rozhodnutí označil Hartstein za důkaz jeho „inteligence, zralosti a pochopení celkového obrazu.“

Alonso měl utrpět otřes mozku, i když to bylo střídavě nepřímo potvrzováno a popíráno. Hartstein popisuje příznaky: náraz do hlavy, ztráta vědomí, retrográdní amnézie. Z tohoto důvodu i chápe doporučení lékařů, kteří chtějí Alonsa uchránit před možností druhého otřesu mozku a případných následků.

Podle Hartsteina existuje korelace mezi závažností otřesu a dobou pro překonání příznaků a velmi hrubá korelace mezi sílou nárazu a závažností otřesu. Existují prý ale případy pacientů, kteří utrpěli velký náraz ale velmi malý otřes mozku, ale také pacientů s malým nárazem ale velkým otřesem.

Hartstein se domnívá, že zde neexistuje nic podezřelého a je velmi pravděpodobné, že pro Malajsii bude Alonso v pořádku.

„A nakonec. Jsem nesmírně hrdý na tento sport. Je to zralé rozhodnutí, stanovení jasných priorit co je důležité. Ukazuje to, jak všudypřítomná je kultura bezpečnosti, pokud jde o poranění hlavy ve formuli 1 – skvělé dědictví prof. Sida,“ dodal Hartstein.

Foto: McLaren

Další článek: Force India: Testy platil Mercerdes, dobrý vůz až v Silverstone

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.