Hartley: Závodění s LMP1 mě připravilo na premiéru ve formuli 1

Brendon Hartley věří, že je připraven na svůj první závod ve formuli 1, který jej čeká příští víkend v barvách Toro Rosso v rámci Velké ceny USA.
Hartley: Závodění s LMP1 mě připravilo na premiéru ve formuli 1

V pátek Toro Rosso oznámilo, že pro závod v Austinu nahradí Hartley v kokpitu Pierra Gaslyho, který bude v Japonsku na okruhu v Suzuce bojovat o titul v Super formuli.

V Japonsku tento víkend závodí i Hartley, kde Novozélanďan pro Porsche v kategorii LMP1 vybojoval pole position pro závod Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC na okruhu ve Fudži.

27letý Hartley, který v polovině sezóny 2010, kdy působil ve formuli Renault 3.5, skončil v juniorském programu Red Bullu, řekl, že je díky zkušenostem s Porsche 919 Hybrid na svůj debut ve formuli 1 připraven.

Potvrzeno: V Austinu pojede za Toro Rosso Brendon Hartley

Potvrzeno: V Austinu pojede za Toro Rosso Brendon Hartley

„Byl to docela bláznivý týden. Stalo se to docela rychle,“ řekl Hartley. „V tuto chvíli se skutečně snažím soustředit jen na tento víkend a jakmile tento víkend skončí, všechna moje pozornost se bude upínat na velkou a novou výzvu příští týden. Během jednoho týdne se toho budu muset hodně naučit, ale cítím se na to připraven.“

„Tento program mě hodně naučil. Pracovat s lidmi jako Mark (Webber), Timo (Bernhard), Earl (Bamber), je to skvělý projekt, kde jsme na čele technologie a součástí vývoje. Hodně jsem vyrostl jako jezdec, bude to náročný týden, ale těším se na to.“

Porsche slaví v Le Mans třetí výhru v řadě

Porsche slaví v Le Mans třetí výhru v řadě

S monopostem Hartley naposledy závodil v roce 2011, kdy obsadil v konečném hodnocení formule Renault 3.5 sedmé místo. Na konci sezóny 2009 testoval vůz formule 1 pro Toro Rosso a v roce 2012 absolvoval jednodenní test s Mercedesem.

„Je to úžasná příležitost,“ dodává Novozélanďan. „Bude to splnění snu, snil jsem o tomto momentu už jako dítě. Těším se na to, využiji toho, ale hlavně se budu snažit si to užít.“

Hartley letos poprvé vyhrál závod 24h Le Mans a o tomto víkendu ve Fudži si může zajistit také titul v letošním ročníku WEC.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (35) Další článek: Co ještě nevíte o Daniilu Kvjatovi
12:33 | Podle Helmuta Marka není v současné době sedačka Hartleyho v ohrožení.
16. června | Ve Spa prodloužili smlouvu o další tři roky.
15. června | Před 25 lety zemřel James Hunt.
14. června | Hyperměkká bude i v Rusku. Kromě toho Pirelli nominuje ultraměkkou a měkkou... superměkkou tedy vynechá.
14. června | Whiting po chaosu v Kanadě připouští změny: Konec závodu by mohl v budoucnu signalizovat (také) panel nad cílovou r… odkaz

GP Francie 2018

Pátek 22. června 2018
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 23. června 2018
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 24. června 2018
Závod 16.10