Hartley měl při debutu napilno

Novozélandský závodník v pátek odkroužil nejvíce kol ze všech jezdců a byl rychlejší než kolega Gelael. Na zkušenějšího kolegu Daniila Kvjata však zatím ztrácí.
Hartley měl při debutu napilno

Brendon Hartley (14./17.)

Jsou to už dlouhé čtyři roky, co blonďatý Novozélanďan naposledy usedl do monopostu. V posledních sezonách si vybudoval skvělé jméno ve vytrvalostních závodech, kde hájí barvy značky Porsche. V GP USA dostal důvěru týmu Toro Rosso. Příležitost chytil za pačesy a ve volných trénincích nastřádal slušný počet kol. Po tréninku působil uvolněně a s novináři vtipkoval.

„Je mi 27, nejsem žádný mladík. Byl to rozhodně pozitivní první den. Snažil jsem se zbytečně moc nepřemýšlet, pokoušel jsem se prostě vyzkoušet si, jak se budu ve voze cítit. Podařilo se mi udržet auto na trati a postupně se zlepšovat. Provedli jsme několik simulací startů i zastávek v boxech, to pro mě bylo zcela nové. Navíc to trvá pouhé dvě a půl sekundy!

Měl jsem taky problémy s helmou, která se zvedala a pokoušela se mě zadusit. Vypadá to, že monopost byl navržen na určitý typ přilby a já si dovolil usednout do něj s jiným. Snažíme se s tím něco udělat. Zpětná vazba, kterou od lidí zatím dostávám, je pozitivní. Tým byl spokojený s dlouhými stinty a s tím, jak jsem se staral o pneumatiky, což je velká část naší práce,“ pochlubil se Hartley. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Horner chce podepsat i s Ricciardem. Podle Australana je moc brzy

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen