Hartley by v příštím roce rád pokračoval v práci s Mercedesem

Novozélanďan se tento týden zúčastnil testů mladých talentů, které se konaly na okruhu v Magny-Cours. Se svým výkonem byl spokojen.
Hartley by v příštím roce rád pokračoval v práci s Mercedesem

Brendon Hartley byl dříve členem výchovného programu Red Bullu pro mladé piloty. Během sezony 2010 ale rakouskou stáj podle vlastních slov dobrovolně opustil, aby se mohl věnovat závodění v nižších kategoriích. Na pozici záložního jezdce jej následně vystřídal Jaime Alguersuari.

Nyní usedl po delší pauze Novozélanďan do kokpitu vozu F1 znovu, stalo se tak v rámci testu mladých talentů v barvách Mercedesu. Hartley věří, že svým výkonem vedení německé stáje nezklamal, a chtěl by s ní spolupracovat i nadále.

"Doufám, že budu moci pokračovat ve své práci s Mercedesem," cituje Hartleyho Autosport. "Nevím, co budu dělat příští rok, nechávám si ale otevřená vrátka a čekám na správnou příležitost."

Ve výsledkové listině třetího dne testů sice obsadil Novozélanďan až poslední místo a s vozem W03 zaostal za Julesem Bianchim na ferrari o více než vteřinu a půl, vzhledem k rozdílným testovacím programům ale nebyl konečný čas až tak důležitý.     

"Ve skutečnosti jsem byl opravdu spokojený s tím, jak se den vyvíjel. Byla smůla, že ráno pršelo, čímž jsme přišli o nějaké jízdy, ale bylo pěkné sedět znovu ve voze F1. S prací, kterou jsem odvedl, jsem spokojený. Potřebovali jsme otestovat mnoho aerodynamických částí a jezdili jsme s plnou nádrží, takže to bylo dobré," hodnotí svůj návrat Hartley.  

Další článek: Renaultu selhal další alternátor, tentokrát ve voze Pirelli

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00