Harley-Davidson uzavřel partnerství s týmem formule E

Logo slavného výrobce motocyklů Harley-Davidson budeme v nadcházejících závodech vídat na dvou monopostech v šampionátu formule E. Americká značka totiž uzavřela dlouhodobou sponzorskou smlouvu s týmem Envision Virgin Racing.
Harley-Davidson uzavřel partnerství s týmem formule E

Harley-Davidson se stále více zajímá o oblast elektromobility. Značka založená v Milwaukee ve Wisconsinu uvede koncem tohoto roku do prodeje svůj první elektrický motocykl, který ponese označení LiveWire.

Počínaje sobotním závodem v Paříži bude logo značky Harley-Davidson součástí světa formule E, americký výrobce se totiž stal novým sponzorem týmu Envision Virgin Racing. Pro ten v sezóně 2018/2019 závodí Sam Bird a Robin Frijns.

Virgin je tradičním a úspěšným týmem šampionátu elektrických formulí. Během svého působení ve formuli E získal více než 700 bodů, 8 vítězství v závodech a k tomu dalších 23 pódiových umístění. Virgin je aktuálně jedinou stájí, která získala vítězství ve všech pěti sezónách formule E.

Ferrari a formule E? Nulový zájem, ani mi neodpověděli, říká Agag

Ferrari a formule E? Nulový zájem, ani mi neodpověděli, říká Agag

„Elektrická vozidla jsou budoucností mobility, budoucnost už přitom ale přišla. Jsme vážně nadšení z toho, že se stáváme partnery týmu Envision Virgin Racing, který patří ke špičce formule E,“ řekl Marc McAllister, viceprezident značky Harley-Davidson pro produktové plánování, kterého cituje web e-racing365.com

„Týmové zapálení, profesionalismus a závazek k elektrickým vozům jsou stejné jako naše. Bude skvělé pracovat s nimi,“ věří McAllister.

Po sedmi závodech aktuální sezóny drží tým Virgin druhé místo v poháru konstruktérů se ztrátou sedmi bodů na vedoucí DS Techeetah.

Foto: Formula E

Další článek: Honda potvrdila, že v Baku nasadí druhou specifikaci motoru

21. října | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10