Harley-Davidson uzavřel partnerství s týmem formule E

Logo slavného výrobce motocyklů Harley-Davidson budeme v nadcházejících závodech vídat na dvou monopostech v šampionátu formule E. Americká značka totiž uzavřela dlouhodobou sponzorskou smlouvu s týmem Envision Virgin Racing.
Harley-Davidson uzavřel partnerství s týmem formule E

Harley-Davidson se stále více zajímá o oblast elektromobility. Značka založená v Milwaukee ve Wisconsinu uvede koncem tohoto roku do prodeje svůj první elektrický motocykl, který ponese označení LiveWire.

Počínaje sobotním závodem v Paříži bude logo značky Harley-Davidson součástí světa formule E, americký výrobce se totiž stal novým sponzorem týmu Envision Virgin Racing. Pro ten v sezóně 2018/2019 závodí Sam Bird a Robin Frijns.

Virgin je tradičním a úspěšným týmem šampionátu elektrických formulí. Během svého působení ve formuli E získal více než 700 bodů, 8 vítězství v závodech a k tomu dalších 23 pódiových umístění. Virgin je aktuálně jedinou stájí, která získala vítězství ve všech pěti sezónách formule E.

Ferrari a formule E? Nulový zájem, ani mi neodpověděli, říká Agag

Ferrari a formule E? Nulový zájem, ani mi neodpověděli, říká Agag

„Elektrická vozidla jsou budoucností mobility, budoucnost už přitom ale přišla. Jsme vážně nadšení z toho, že se stáváme partnery týmu Envision Virgin Racing, který patří ke špičce formule E,“ řekl Marc McAllister, viceprezident značky Harley-Davidson pro produktové plánování, kterého cituje web e-racing365.com

„Týmové zapálení, profesionalismus a závazek k elektrickým vozům jsou stejné jako naše. Bude skvělé pracovat s nimi,“ věří McAllister.

Po sedmi závodech aktuální sezóny drží tým Virgin druhé místo v poháru konstruktérů se ztrátou sedmi bodů na vedoucí DS Techeetah.

Foto: Formula E

Diskuze (1) Další článek: Honda potvrdila, že v Baku nasadí druhou specifikaci motoru
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00