Harley-Davidson uzavřel partnerství s týmem formule E

Logo slavného výrobce motocyklů Harley-Davidson budeme v nadcházejících závodech vídat na dvou monopostech v šampionátu formule E. Americká značka totiž uzavřela dlouhodobou sponzorskou smlouvu s týmem Envision Virgin Racing.
Harley-Davidson uzavřel partnerství s týmem formule E

Harley-Davidson se stále více zajímá o oblast elektromobility. Značka založená v Milwaukee ve Wisconsinu uvede koncem tohoto roku do prodeje svůj první elektrický motocykl, který ponese označení LiveWire.

Počínaje sobotním závodem v Paříži bude logo značky Harley-Davidson součástí světa formule E, americký výrobce se totiž stal novým sponzorem týmu Envision Virgin Racing. Pro ten v sezóně 2018/2019 závodí Sam Bird a Robin Frijns.

Virgin je tradičním a úspěšným týmem šampionátu elektrických formulí. Během svého působení ve formuli E získal více než 700 bodů, 8 vítězství v závodech a k tomu dalších 23 pódiových umístění. Virgin je aktuálně jedinou stájí, která získala vítězství ve všech pěti sezónách formule E.

Ferrari a formule E? Nulový zájem, ani mi neodpověděli, říká Agag

Ferrari a formule E? Nulový zájem, ani mi neodpověděli, říká Agag

„Elektrická vozidla jsou budoucností mobility, budoucnost už přitom ale přišla. Jsme vážně nadšení z toho, že se stáváme partnery týmu Envision Virgin Racing, který patří ke špičce formule E,“ řekl Marc McAllister, viceprezident značky Harley-Davidson pro produktové plánování, kterého cituje web e-racing365.com

„Týmové zapálení, profesionalismus a závazek k elektrickým vozům jsou stejné jako naše. Bude skvělé pracovat s nimi,“ věří McAllister.

Po sedmi závodech aktuální sezóny drží tým Virgin druhé místo v poháru konstruktérů se ztrátou sedmi bodů na vedoucí DS Techeetah.

Foto: Formula E

Další článek: Honda potvrdila, že v Baku nasadí druhou specifikaci motoru

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00