Hamiltonovo pravidlo pro Valencii: Dvakrát měř, jednou řež

Pilot ve službách McLarenu svůj styl jízdy měnit nehodlá, ale bude se snažit v kritických momentech mnohem více uvažovat a rozhodovat o svých krocích.
Hamiltonovo pravidlo pro Valencii: Dvakrát měř, jednou řež

Lewis Hamilton byl v posledních dvou závodech kritizován za incidenty a kolize s jinými jezdci. Diskutován je stále především střet s týmovým kolegou Jensonem Buttonem z posledního závodu v kanadském Montrealu. Mistr světa z roku 2008 se vyjádřil, že dnes ve Valencii pojede raději v duchu hesla "dvakrát měř, jednou řež". Nicméně rozhodně tím nechce ubrat nic ze svého stylu agresivní jízdy.

"Nemyslím si, že budu nějak extrémně opatrný, když přijde dobrá příležitost k předjíždění. Samozřejmě že chci dosáhnout toho nejlepšího výsledku pro svůj tým, takže určitě zůstanu stejně agresivní jako kdykoliv jindy," odpověděl Hamilton, když byl dotázán na to, s jakým stylem jízdy přistoupí k Velké ceně Evropy. "Ale určitě budu některé momenty a klíčové situace mnohem více rozvažovat a uvažovat o tom nejlepším řešení v dané situaci. V jisté míře to může znamenat opatrnější přístup, ale když se naskytne příležitost, budu okamžitě útočit a předjíždět," řekl rozhodně šestadvacetiletý pilot.

Britský závodník stále netuší, proč se mu předjížděcí manévry v Monaku a Montrealu nevydařily tak jako v jiných závodech. Svým fanouškům však slíbil, že se bude snažit o to, aby se tyto situace v budoucnu neopakovaly.

Šéf týmu z anglického Wokingu Martin Whitmarsh ujistil, že nemá žádné námitky a připomínky ke stylu jízdy svého svěřence. "Nemám žádný problém s tím, jak Lewis závodí. Je to rozený závodník s přirozeně agresivním přístupem a nechtěl bych, aby tomu bylo jinak," řekl. "Z chyb se stále učí a nemyslím si, že se potřebuje určit právě ode mě. Vždyť je to přece profesionální automobilový závodník.“

Další článek: GP Evropy 2011 - sobota

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.