Hamiltonovo pravidlo pro Valencii: Dvakrát měř, jednou řež

Pilot ve službách McLarenu svůj styl jízdy měnit nehodlá, ale bude se snažit v kritických momentech mnohem více uvažovat a rozhodovat o svých krocích.
Hamiltonovo pravidlo pro Valencii: Dvakrát měř, jednou řež

Lewis Hamilton byl v posledních dvou závodech kritizován za incidenty a kolize s jinými jezdci. Diskutován je stále především střet s týmovým kolegou Jensonem Buttonem z posledního závodu v kanadském Montrealu. Mistr světa z roku 2008 se vyjádřil, že dnes ve Valencii pojede raději v duchu hesla "dvakrát měř, jednou řež". Nicméně rozhodně tím nechce ubrat nic ze svého stylu agresivní jízdy.

"Nemyslím si, že budu nějak extrémně opatrný, když přijde dobrá příležitost k předjíždění. Samozřejmě že chci dosáhnout toho nejlepšího výsledku pro svůj tým, takže určitě zůstanu stejně agresivní jako kdykoliv jindy," odpověděl Hamilton, když byl dotázán na to, s jakým stylem jízdy přistoupí k Velké ceně Evropy. "Ale určitě budu některé momenty a klíčové situace mnohem více rozvažovat a uvažovat o tom nejlepším řešení v dané situaci. V jisté míře to může znamenat opatrnější přístup, ale když se naskytne příležitost, budu okamžitě útočit a předjíždět," řekl rozhodně šestadvacetiletý pilot.

Britský závodník stále netuší, proč se mu předjížděcí manévry v Monaku a Montrealu nevydařily tak jako v jiných závodech. Svým fanouškům však slíbil, že se bude snažit o to, aby se tyto situace v budoucnu neopakovaly.

Šéf týmu z anglického Wokingu Martin Whitmarsh ujistil, že nemá žádné námitky a připomínky ke stylu jízdy svého svěřence. "Nemám žádný problém s tím, jak Lewis závodí. Je to rozený závodník s přirozeně agresivním přístupem a nechtěl bych, aby tomu bylo jinak," řekl. "Z chyb se stále učí a nemyslím si, že se potřebuje určit právě ode mě. Vždyť je to přece profesionální automobilový závodník.“

Další článek: GP Evropy 2011 - sobota

19:25 | Vitalij Petrov dělá tento víkend sportovního komisaře v Portugalsku. Objevily se informace, že jeho otec Alexander dnes zemřel ve Vyborku (Rusko).
18:44 | Pérez dostal za zpomalení Gaslyho v kvalifikaci napomenutí.
14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)0
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10