Hamiltonovi vyhovuje letošní monopost nejvíc ze všech, které kdy řídil

Navzdory skutečnosti, že pravděpodobně není nejrychlejší ve startovním poli, vyhovuje letošní vůz McLarenu Lewisi Hamiltonovi po všech stránkách. Díky MP4-25 si jízdu ve formuli 1 užívá více než kdy předtím.

"Jsem velmi spokojený," řekl. "Myslím, že jezdím stejně dobře jako vždy, miluji jízdu v letošním voze. Řekl jsem svým inženýrům v Malajsii, že jsem nikdy neměl vůz, který by vyvolával tak solidní dojem a seděl tak jako MP4-25. S tímto vozem můžete nejen najít perfektní vyvážení, ale také na něj můžete opravdu tlačit a dobře reaguje na změny s plnou i prázdnou nádrží."

"A to znamená, že můžu jezdit na hraně, což miluji. Nemyslím, že jsem si jízdu s vozem formule 1 někdy užíval více než s tím letošním. Samozřejmě není dokonalý, to není nic, ale do příštích závodů si velmi věřím."

V Malajsii se monopost McLarenu dočkal několika vylepšení, které ho měly zrychlit o tři desetiny sekundy. Další posun vpřed by měl nastat v Číně, měřítkem zůstává Red Bull Racing.

"Ano, v Malajsii jsme udělali krok vpřed, nasadili jsme dříve díly, které byly plánované pro Čínu," vysvětloval Hamilton. "Pro Čínu máme další nové díly, nic velkého, ale snad nám to pomůže ztrátu zmenšit. V tom je McLaren velmi dobrý. Loni jsme odvedli neuvěřitelnou práci a dohnali třísekundovou ztrátu na přední týmy. Z vozu, který patřil na začátku sezóny na konec roštu, jsme udělali v polovině roku vítězné auto. Upřímně si nemyslím, že by tu byl lepší tým na vývoj v průběhu sezóny."

Další článek: Button: Nový bodovací systém neodměňuje rychlost tak, jak jsme si mysleli

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00