Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamiltonovi vadí, že osobnosti F1 neřeší smrt George Floyda.
Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

V mnoha velkých městech USA jsou už několik dní velké nepokoje kvůli smrti George Floyda. Afroameričan zemřel při zadržení policií, kdy mu jeden z policistů dlouhé minuty klečel na krku. Policista byl následně obviněn z vraždy.

Na sociálních sítích mnoha osobností se objevují příspěvky, které odsuzují rasismus. Ve světě formule 1 se tak ale podle Hamiltona nestalo a má pro to i vysvětlení.

„Vidím ty z vás, kteří mlčí,“ napsal Hamilton na Instagramu. „Někteří z vás patří mezi největší hvězdy, ale mlčí, když se děje nespravedlnost. Není tady žádná zmínka od nikoho z mého sportu, který je samozřejmě sportem, v němž převládají bílí.“

„Jsem tady jediný jiné barvy a stojím tu sám. Myslel jsem, že když už vidíte, kvůli čemu se to všechno děje, něco k tomu řeknete, ale nedokážete se postavit vedle nás. Vězte, že o vás vím a vidím vás.“

V průběhu neděle někteří z jezdců příspěvky k tomuto tématu uveřejnili. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Häkkinen věří Bottasovi. Je lepší než kdy dříve, říká dvojnásobný mistr světa F1
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00