Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

Hamiltonovi vadí, že osobnosti F1 neřeší smrt George Floyda.
Hamiltonovi vadí, že lidé z formule 1 neřeší smrt George Floyda

V mnoha velkých městech USA jsou už několik dní velké nepokoje kvůli smrti George Floyda. Afroameričan zemřel při zadržení policií, kdy mu jeden z policistů dlouhé minuty klečel na krku. Policista byl následně obviněn z vraždy.

Na sociálních sítích mnoha osobností se objevují příspěvky, které odsuzují rasismus. Ve světě formule 1 se tak ale podle Hamiltona nestalo a má pro to i vysvětlení.

„Vidím ty z vás, kteří mlčí,“ napsal Hamilton na Instagramu. „Někteří z vás patří mezi největší hvězdy, ale mlčí, když se děje nespravedlnost. Není tady žádná zmínka od nikoho z mého sportu, který je samozřejmě sportem, v němž převládají bílí.“

„Jsem tady jediný jiné barvy a stojím tu sám. Myslel jsem, že když už vidíte, kvůli čemu se to všechno děje, něco k tomu řeknete, ale nedokážete se postavit vedle nás. Vězte, že o vás vím a vidím vás.“

V průběhu neděle někteří z jezdců příspěvky k tomuto tématu uveřejnili. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Häkkinen věří Bottasovi. Je lepší než kdy dříve, říká dvojnásobný mistr světa F1

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10