Hamiltonovi se v Japonsku smůla lepí na paty

Převodovka pilota McLarenu byla pouze tři závody stará, a tak se po její výměně penalizaci nevyhne. Vrásky na čele Hamiltonovi přibyly také kvůli dnešnímu počasí.
Hamiltonovi se v Japonsku smůla lepí na paty

Problémy britskému jezdci nastaly už v pátek, kdy si čas na trati radikálně zkrátil po nárazu do bariéry. V dnešním třetím volném tréninku si technici McLarenu všimli nesrovnalostí na převodovce vozu MP4-25. To je po odstoupeních v Monze a Singapuru to poslední, co by si Hamilton mohl přát.

"Všimli jsme si neobvyklé úrovně tlaku oleje v převodovce Lewisova vozu. Nejdříve jsme si mysleli, že se nám problém podařilo vyřešit. Když jsme ale v přípravách na kvalifikaci několikrát auto nastartovali, zjistili jsme, že symptomy jsou horší, než se původně zdálo. Rozhodli jsme se proto raději před zítřejší kvalifikací a závodem převodovku vyměnit," prohlásil tiskový mluvčí McLarenu.

Hamilton ve třetím tréninku ujel tři kola. Podle jeho slov to přitom bylo zřejmě to nejhorší, co kdy ve formuli 1 zažil.

"Jízdu na mokru mám jinak rád, ale je potřeba jet nejméně takovou rychlostí, aby se podařilo alespoň trochu zahřát pneumatiky. Neustále jsem byl v aquaplaningu. Nedalo se jet ani na půl plynu, natož pak na plný. Byly to snad ty nejhorší podmínky, co jsem ve formuli 1 zažil. Na trati se tvořily umělé řeky, které se přelévaly ze strany na stranu," řekl Hamilton, který kvituje rozhodnutí přesunout kvalifikaci na zítřek.

Další článek: Kvalifikace na GP Japonska byla přeložena na neděli

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00