Hamiltonovi se v Japonsku smůla lepí na paty

Převodovka pilota McLarenu byla pouze tři závody stará, a tak se po její výměně penalizaci nevyhne. Vrásky na čele Hamiltonovi přibyly také kvůli dnešnímu počasí.
Hamiltonovi se v Japonsku smůla lepí na paty

Problémy britskému jezdci nastaly už v pátek, kdy si čas na trati radikálně zkrátil po nárazu do bariéry. V dnešním třetím volném tréninku si technici McLarenu všimli nesrovnalostí na převodovce vozu MP4-25. To je po odstoupeních v Monze a Singapuru to poslední, co by si Hamilton mohl přát.

"Všimli jsme si neobvyklé úrovně tlaku oleje v převodovce Lewisova vozu. Nejdříve jsme si mysleli, že se nám problém podařilo vyřešit. Když jsme ale v přípravách na kvalifikaci několikrát auto nastartovali, zjistili jsme, že symptomy jsou horší, než se původně zdálo. Rozhodli jsme se proto raději před zítřejší kvalifikací a závodem převodovku vyměnit," prohlásil tiskový mluvčí McLarenu.

Hamilton ve třetím tréninku ujel tři kola. Podle jeho slov to přitom bylo zřejmě to nejhorší, co kdy ve formuli 1 zažil.

"Jízdu na mokru mám jinak rád, ale je potřeba jet nejméně takovou rychlostí, aby se podařilo alespoň trochu zahřát pneumatiky. Neustále jsem byl v aquaplaningu. Nedalo se jet ani na půl plynu, natož pak na plný. Byly to snad ty nejhorší podmínky, co jsem ve formuli 1 zažil. Na trati se tvořily umělé řeky, které se přelévaly ze strany na stranu," řekl Hamilton, který kvituje rozhodnutí přesunout kvalifikaci na zítřek.

Diskuze (126) Další článek: Kvalifikace na GP Japonska byla přeložena na neděli
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.