Hamiltonovi se v Japonsku smůla lepí na paty

Převodovka pilota McLarenu byla pouze tři závody stará, a tak se po její výměně penalizaci nevyhne. Vrásky na čele Hamiltonovi přibyly také kvůli dnešnímu počasí.
Hamiltonovi se v Japonsku smůla lepí na paty

Problémy britskému jezdci nastaly už v pátek, kdy si čas na trati radikálně zkrátil po nárazu do bariéry. V dnešním třetím volném tréninku si technici McLarenu všimli nesrovnalostí na převodovce vozu MP4-25. To je po odstoupeních v Monze a Singapuru to poslední, co by si Hamilton mohl přát.

"Všimli jsme si neobvyklé úrovně tlaku oleje v převodovce Lewisova vozu. Nejdříve jsme si mysleli, že se nám problém podařilo vyřešit. Když jsme ale v přípravách na kvalifikaci několikrát auto nastartovali, zjistili jsme, že symptomy jsou horší, než se původně zdálo. Rozhodli jsme se proto raději před zítřejší kvalifikací a závodem převodovku vyměnit," prohlásil tiskový mluvčí McLarenu.

Hamilton ve třetím tréninku ujel tři kola. Podle jeho slov to přitom bylo zřejmě to nejhorší, co kdy ve formuli 1 zažil.

"Jízdu na mokru mám jinak rád, ale je potřeba jet nejméně takovou rychlostí, aby se podařilo alespoň trochu zahřát pneumatiky. Neustále jsem byl v aquaplaningu. Nedalo se jet ani na půl plynu, natož pak na plný. Byly to snad ty nejhorší podmínky, co jsem ve formuli 1 zažil. Na trati se tvořily umělé řeky, které se přelévaly ze strany na stranu," řekl Hamilton, který kvituje rozhodnutí přesunout kvalifikaci na zítřek.

Diskuze (126) Další článek: Kvalifikace na GP Japonska byla přeložena na neděli
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10