Hamiltonovi se současná formule 1 nelíbí

Lewis Hamilton se zapsal na seznam kritiků současné formule 1. Vozy jsou pomalé, fyzicky nenáročné, přítlaku je málo, takže vozy se k sobě nemohou skoro ani přiblížit.
Hamiltonovi se současná formule 1 nelíbí

„Osobně nejsem velkým obdivovatelem směru, kterým se to všechno ubírá ve smyslu, že jsou vozy každý rok pomalejší, takže je to pro mě ve voze fyzicky jednodušší. Možná v horkých podmínkách je to stále výzva, ale trvá mi dvě závodní vzdálenosti, než se ve voze cítím stejně jako ve své první sezóně,“ říká Hamilton pro crash.net.

„Vzhledem k tomu, že auta jsou pomalejší, mají méně přítlaku, jsou rychlejší na rovinkách, ale pomalejších v některých zatáčkách a to dělá rozdíl. Mám pocit, že formule 1 je vrchol motorsportu, takže by také měla být vyčerpávající. Když dokončíte závod, měli byste sotva vylézt z vozu. A vozy by měly být co nejrychlejší v mezích bezpečnosti. Náš sport ale také musí zůstat relevantní a některé z technologií, které jsme nasadili, jako jsou systémy na rekuperaci energií, které vidíme také v silničních vozech, určitě představují pozitivní krok.“

Klepněte pro větší obrázek

Hamiltonovi také vadí menší množství přítlaku, které má umožňovat těsnější souboje. „Ano, v tomto smyslu je to pro fanoušky určitě zábavnější. Problém je, že kvůli přerušení přítlaku nemůžete jet ve formuli 1 těsně za sebou. Myslím, že bychom měli udělat pneumatiky s mnohem větší přilnavostí, možná trochu méně přítlaku, a pak bychom možná mohli jezdit těsněji za sebou.“

„Když si ale vzpomenete na konec 80. let, tohle měli, disponovali velkými pneumatikami a menším přítlakem, ale ani tak nemohli jezdit za sebou, takže moc nevím, jaké řešení. DRS umožňuje přiblížit se a předjet, což je skvělé, ale někdy stačí jen DRS, abyste předjeli na začátku rovinky a pak ujeli, což není moc realistické. Mělo by to být těžší a náročnější,“ dodává Hamilton. 

Další článek: Marussia nahradila Chiltona! Ve Spa pojede Rossi

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10