Hamiltonovi se současná formule 1 nelíbí

Lewis Hamilton se zapsal na seznam kritiků současné formule 1. Vozy jsou pomalé, fyzicky nenáročné, přítlaku je málo, takže vozy se k sobě nemohou skoro ani přiblížit.
Hamiltonovi se současná formule 1 nelíbí

„Osobně nejsem velkým obdivovatelem směru, kterým se to všechno ubírá ve smyslu, že jsou vozy každý rok pomalejší, takže je to pro mě ve voze fyzicky jednodušší. Možná v horkých podmínkách je to stále výzva, ale trvá mi dvě závodní vzdálenosti, než se ve voze cítím stejně jako ve své první sezóně,“ říká Hamilton pro crash.net.

„Vzhledem k tomu, že auta jsou pomalejší, mají méně přítlaku, jsou rychlejší na rovinkách, ale pomalejších v některých zatáčkách a to dělá rozdíl. Mám pocit, že formule 1 je vrchol motorsportu, takže by také měla být vyčerpávající. Když dokončíte závod, měli byste sotva vylézt z vozu. A vozy by měly být co nejrychlejší v mezích bezpečnosti. Náš sport ale také musí zůstat relevantní a některé z technologií, které jsme nasadili, jako jsou systémy na rekuperaci energií, které vidíme také v silničních vozech, určitě představují pozitivní krok.“

Klepněte pro větší obrázek

Hamiltonovi také vadí menší množství přítlaku, které má umožňovat těsnější souboje. „Ano, v tomto smyslu je to pro fanoušky určitě zábavnější. Problém je, že kvůli přerušení přítlaku nemůžete jet ve formuli 1 těsně za sebou. Myslím, že bychom měli udělat pneumatiky s mnohem větší přilnavostí, možná trochu méně přítlaku, a pak bychom možná mohli jezdit těsněji za sebou.“

„Když si ale vzpomenete na konec 80. let, tohle měli, disponovali velkými pneumatikami a menším přítlakem, ale ani tak nemohli jezdit za sebou, takže moc nevím, jaké řešení. DRS umožňuje přiblížit se a předjet, což je skvělé, ale někdy stačí jen DRS, abyste předjeli na začátku rovinky a pak ujeli, což není moc realistické. Mělo by to být těžší a náročnější,“ dodává Hamilton. 

Diskuze (26) Další článek: Marussia nahradila Chiltona! Ve Spa pojede Rossi
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00