Hamiltonovi se nepodařil start, Button přišel o KERS

Kdo čekal, že Jenson Button naváže na své vítězství z kanadského Montrealu i v ulicích Valencie, mýlil se. Piloti McLarenu obsadili ve Velké ceně Evropy čtvrtou a šestou příčku.
Hamiltonovi se nepodařil start, Button přišel o KERS

Nepodařený start do závodu odsoudil Lewise Hamiltona k bojům uprostřed první desítky. Po svém zaváhání byl předjet oběma jezdci Ferrari. Oproti včerejšku se však ve svém voze necítil tak, jak by si přál, což se podepsalo na jeho závodní rychlosti.  

“Po zpackaném startu mě tým požádal, abych vydržel na trati déle, než jsme původně plánovali. Snažil jsem se jet co nejrychleji, nicméně celý závod jsem bojoval s velkou přetáčivostí. Dnes to zkrátka nebylo ono. Stále si však myslím, že dvanáct bodů, které jsem získal, rozhodně není málo a musím týmu poděkovat za dobře odvedenou práci.“

To Jenson Button dokončil závod na stejné pozici, ze které do něj odstartoval, a v průběžném pořadí jezdců si polepšil o osm bodů.

“Se svým startem jsem dnes celkem spokojený. Ve druhé zatáčce se celé pole sjelo dohromady a já jsem musel zvolit vnější stopu, čehož dokázal využít Nico Rosberg a dostal se přede mě. Když jsem viděl, že se mi stále nedaří ho předjet na jedné z rovinek, pokusil jsem se o to v zatáčce číslo dvě. To Nika podle všeho překvapilo a já se vrátil na šestou příčku,“ řekl Button

V polovině závodu ovšem postihla britského závodníka technická závada na KERS, bez kterého musel odkroužit zbývající počet kol. Přestože nezopakoval takový výsledek jako před čtrnácti dny, považuje svůj výkon za velmi dobrý.

I Martin Whitmarsh je s dnešním výsledkem spokojený a oběma pilotům poděkoval za dobře odvedenou práci. “Bojovat ve středu pole je vždy velmi náročné pro jezdce i pro pneumatiky. Měli jsme určité problémy s jejich přehříváním, ale Lewis i Jenson si dnes vedli dobře a tým si připsal důležitých dvacet bodů do Poháru konstruktérů. Příští závod se pojede na domácí půdě McLarenu. Už se na něj velice těšíme a doufáme, že dosáhneme skvělého výsledku,“ uzavřel.

Další článek: Vettel o mistrovské obhajobě zatím nepřemýšlí

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00