Hamiltonovi se nelíbí Petrov na pozici stewarda. Nemá podle něj správný názor na boj proti rasismu

Bývalý pilot formule 1 Vitalij Petrov bude v Portugalsku jedním ze sportovních komisařů. Hamiltonovi se tato volba nelíbí.
Hamiltonovi se nelíbí Petrov na pozici stewarda. Nemá podle něj správný názor na boj proti rasismu

Formule 1 na každou velkou cenu nominuje tři sportovní komisaře. Jedním z nich je bývalý jezdec – ne nutně z formule 1. Většinou se jedná o jezdce, kteří už závodili před delší dobou. Tentokrát udělala FIA možná trochu výjimku a povolala Vitalije Petrova. Rus závodil ve formuli 1 v letech 2010 až 2012. Má ale také zkušenosti z DTM nebo z WEC. 

Pro ruský Championat nedávno kritizoval boj formule 1 proti rasismu. Petrov si položil řečnickou otázku, co se stane, pokud se zjistí, že jeden z jezdců je homosexuál. Zda pak „vyzvou všechny, aby se stali homosexuály“ a závodili pod duhovou vlajkou.

Slavné výroky Kimiho Räikkönena, na které jste možná zapomněli

Slavné výroky Kimiho Räikkönena, na které jste možná zapomněli

Hamiltona se na Petrova zeptali na čtvrteční tiskové konferenci. „Neviděl jsem všechny citáty, některé z nich jste teď citovali,“ řekl Hamilton. „Řekl bych, že je překvapení, že najímají někoho, kdo má takové názory a je tak hlasitý ve věcech, proti kterým se snažíme bojovat.“

Formule 1 před začátkem sezóny zahájila iniciativu „#WeraceAsOne“, která je částečně zaměřena na podporu rozmanitosti ve sportu.

„Rozhodně bychom měli být lidi, kteří jdou s dobou, rozumějí době, ve které žijeme, jsou citliví na záležitosti, které nás obklopují,“ řekl Hamilton.

„Opravdu nechápu, jaký je jejich cíl nebo proč právě on je tady, protože to není tak, že nemají jiné dobré možnosti.“

Další článek: Fotogalerie: Procházka po okruhu a přípravy na Velkou cenu Portugalska

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.