Hamiltonovi se nelíbí Petrov na pozici stewarda. Nemá podle něj správný názor na boj proti rasismu

Bývalý pilot formule 1 Vitalij Petrov bude v Portugalsku jedním ze sportovních komisařů. Hamiltonovi se tato volba nelíbí.
Hamiltonovi se nelíbí Petrov na pozici stewarda. Nemá podle něj správný názor na boj proti rasismu

Formule 1 na každou velkou cenu nominuje tři sportovní komisaře. Jedním z nich je bývalý jezdec – ne nutně z formule 1. Většinou se jedná o jezdce, kteří už závodili před delší dobou. Tentokrát udělala FIA možná trochu výjimku a povolala Vitalije Petrova. Rus závodil ve formuli 1 v letech 2010 až 2012. Má ale také zkušenosti z DTM nebo z WEC. 

Pro ruský Championat nedávno kritizoval boj formule 1 proti rasismu. Petrov si položil řečnickou otázku, co se stane, pokud se zjistí, že jeden z jezdců je homosexuál. Zda pak „vyzvou všechny, aby se stali homosexuály“ a závodili pod duhovou vlajkou.

Iceman slaví 42. narozeniny. Podívejte se na výroky, na které jste možná zapomněli

Iceman slaví 42. narozeniny. Podívejte se na výroky, na které jste možná zapomněli

Hamiltona se na Petrova zeptali na čtvrteční tiskové konferenci. „Neviděl jsem všechny citáty, některé z nich jste teď citovali,“ řekl Hamilton. „Řekl bych, že je překvapení, že najímají někoho, kdo má takové názory a je tak hlasitý ve věcech, proti kterým se snažíme bojovat.“

Formule 1 před začátkem sezóny zahájila iniciativu „#WeraceAsOne“, která je částečně zaměřena na podporu rozmanitosti ve sportu.

„Rozhodně bychom měli být lidi, kteří jdou s dobou, rozumějí době, ve které žijeme, jsou citliví na záležitosti, které nás obklopují,“ řekl Hamilton.

„Opravdu nechápu, jaký je jejich cíl nebo proč právě on je tady, protože to není tak, že nemají jiné dobré možnosti.“

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Procházka po okruhu a přípravy na Velkou cenu Portugalska
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00