Hamiltonovi se nelíbí Petrov na pozici stewarda. Nemá podle něj správný názor na boj proti rasismu

Bývalý pilot formule 1 Vitalij Petrov bude v Portugalsku jedním ze sportovních komisařů. Hamiltonovi se tato volba nelíbí.
Hamiltonovi se nelíbí Petrov na pozici stewarda. Nemá podle něj správný názor na boj proti rasismu

Formule 1 na každou velkou cenu nominuje tři sportovní komisaře. Jedním z nich je bývalý jezdec – ne nutně z formule 1. Většinou se jedná o jezdce, kteří už závodili před delší dobou. Tentokrát udělala FIA možná trochu výjimku a povolala Vitalije Petrova. Rus závodil ve formuli 1 v letech 2010 až 2012. Má ale také zkušenosti z DTM nebo z WEC. 

Pro ruský Championat nedávno kritizoval boj formule 1 proti rasismu. Petrov si položil řečnickou otázku, co se stane, pokud se zjistí, že jeden z jezdců je homosexuál. Zda pak „vyzvou všechny, aby se stali homosexuály“ a závodili pod duhovou vlajkou.

Slavné výroky Kimiho Räikkönena, na které jste možná zapomněli

Slavné výroky Kimiho Räikkönena, na které jste možná zapomněli

Hamiltona se na Petrova zeptali na čtvrteční tiskové konferenci. „Neviděl jsem všechny citáty, některé z nich jste teď citovali,“ řekl Hamilton. „Řekl bych, že je překvapení, že najímají někoho, kdo má takové názory a je tak hlasitý ve věcech, proti kterým se snažíme bojovat.“

Formule 1 před začátkem sezóny zahájila iniciativu „#WeraceAsOne“, která je částečně zaměřena na podporu rozmanitosti ve sportu.

„Rozhodně bychom měli být lidi, kteří jdou s dobou, rozumějí době, ve které žijeme, jsou citliví na záležitosti, které nás obklopují,“ řekl Hamilton.

„Opravdu nechápu, jaký je jejich cíl nebo proč právě on je tady, protože to není tak, že nemají jiné dobré možnosti.“

Další článek: Fotogalerie: Procházka po okruhu a přípravy na Velkou cenu Portugalska

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00