Hamiltonovi se nelíbí Petrov na pozici stewarda. Nemá podle něj správný názor na boj proti rasismu

Bývalý pilot formule 1 Vitalij Petrov bude v Portugalsku jedním ze sportovních komisařů. Hamiltonovi se tato volba nelíbí.
Hamiltonovi se nelíbí Petrov na pozici stewarda. Nemá podle něj správný názor na boj proti rasismu

Formule 1 na každou velkou cenu nominuje tři sportovní komisaře. Jedním z nich je bývalý jezdec – ne nutně z formule 1. Většinou se jedná o jezdce, kteří už závodili před delší dobou. Tentokrát udělala FIA možná trochu výjimku a povolala Vitalije Petrova. Rus závodil ve formuli 1 v letech 2010 až 2012. Má ale také zkušenosti z DTM nebo z WEC. 

Pro ruský Championat nedávno kritizoval boj formule 1 proti rasismu. Petrov si položil řečnickou otázku, co se stane, pokud se zjistí, že jeden z jezdců je homosexuál. Zda pak „vyzvou všechny, aby se stali homosexuály“ a závodili pod duhovou vlajkou.

Slavné výroky Kimiho Räikkönena, na které jste možná zapomněli

Slavné výroky Kimiho Räikkönena, na které jste možná zapomněli

Hamiltona se na Petrova zeptali na čtvrteční tiskové konferenci. „Neviděl jsem všechny citáty, některé z nich jste teď citovali,“ řekl Hamilton. „Řekl bych, že je překvapení, že najímají někoho, kdo má takové názory a je tak hlasitý ve věcech, proti kterým se snažíme bojovat.“

Formule 1 před začátkem sezóny zahájila iniciativu „#WeraceAsOne“, která je částečně zaměřena na podporu rozmanitosti ve sportu.

„Rozhodně bychom měli být lidi, kteří jdou s dobou, rozumějí době, ve které žijeme, jsou citliví na záležitosti, které nás obklopují,“ řekl Hamilton.

„Opravdu nechápu, jaký je jejich cíl nebo proč právě on je tady, protože to není tak, že nemají jiné dobré možnosti.“

Další článek: Fotogalerie: Procházka po okruhu a přípravy na Velkou cenu Portugalska

22:21 | Reakce jezdců na nehodu Grosjeana v týmových rádií bezprostředně po nehodě... odkaz
21:17 | Proč sledovat GP Sachíru: Russell jede v Mercedesu Aitken debutuje ve Williamsu Fittipaldi debutuje v Haasu Netradiční layout okruhu, kola výrazně pod 1 minutu, očekáváme malé rozdíly v časech. Pojede se později, bude chladněji, podmínky tedy jiné. + finále šampionátu F2!
20:00 | Testů mladých jezdců po GP Abú Dhabí by se mohl zúčastnit také Carlos Sainz s Ferrari.
14:34 | Ještě jedna novinka od Alonsa. V Abú Dhabí provětrá renault, se kterým získal titul. Yas Marinou se rozezní V10!

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10