Hamiltonovi se moc nezamlouvá nová desátá zatáčka

Nejrychlejší muž pátečních tréninků nerozumí důvodům, proč musela být desátá zatáčka na katalánském okruhu přepracována.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Hamiltonovi se moc nezamlouvá nová desátá zatáčka | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Lewis Hamilton (3./1.)

Po loňském nepříliš napínavém závodě se ozývaly hlasy, které volaly po úpravách na okruhu, jež by mohly diváckou podívanou vylepšit. Hamiltona však změny nepřesvědčily.

„Moc nerozumím, co těmi novinkami sledovali. Ano, zatáčka je mnohem rychlejší, ale zatím jsme si to nemohli vyzkoušet v závodním tempu. Takže kdo ví, jak se to projeví. V předešlé variantě zatáčky jsme v podstatě zastavili. Je to místo, kde by se teoreticky dalo předjíždět, ale na to je tu krátká rovina.

Pokud by nám upravená zatáčka umožnila jet v těsnějším závěsu, možná by to mohlo usnadnit závodění na cílové rovince. Ale kdo ví.

Co se dneška týče, zkrátka jsem se soustředil na svou práci. Celý tým to tak dělal. Je skvělé vidět progres Ferrari a McLarenu. Dobře vypadá i Alpine. Dobře se to sleduje. Taky nás to dostává trochu pod tlak,“ přiznal Hamilton.

Valtteri Bottas (1./2.)

Bottasovi se letos ve volných trénincích velice daří. Dobrou tréninkovou fazónu prokazuje také v Barceloně.

„Myslím, že za sebou mám dobrý vstup do víkendu. V autě se cítím dobře, což je vždy fajn výchozí pozice. S vyvážením nebyly žádné výraznější problémy.

Tento víkend máme podobné nastavení jako Lewis. Dobře víme, co potřebujeme. Přes noc budeme mít tradiční program a pokusíme se co nejlépe nastavit vůz. Každá setina pomůže, i v kvalifikaci,“ tuší Bottas.

Další článek: Verstappena horší výsledek ve druhém tréninku nešokoval

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.