Hamiltonovi se moc nezamlouvá nová desátá zatáčka

Nejrychlejší muž pátečních tréninků nerozumí důvodům, proč musela být desátá zatáčka na katalánském okruhu přepracována.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Hamiltonovi se moc nezamlouvá nová desátá zatáčka | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Lewis Hamilton (3./1.)

Po loňském nepříliš napínavém závodě se ozývaly hlasy, které volaly po úpravách na okruhu, jež by mohly diváckou podívanou vylepšit. Hamiltona však změny nepřesvědčily.

„Moc nerozumím, co těmi novinkami sledovali. Ano, zatáčka je mnohem rychlejší, ale zatím jsme si to nemohli vyzkoušet v závodním tempu. Takže kdo ví, jak se to projeví. V předešlé variantě zatáčky jsme v podstatě zastavili. Je to místo, kde by se teoreticky dalo předjíždět, ale na to je tu krátká rovina.

Pokud by nám upravená zatáčka umožnila jet v těsnějším závěsu, možná by to mohlo usnadnit závodění na cílové rovince. Ale kdo ví.

Co se dneška týče, zkrátka jsem se soustředil na svou práci. Celý tým to tak dělal. Je skvělé vidět progres Ferrari a McLarenu. Dobře vypadá i Alpine. Dobře se to sleduje. Taky nás to dostává trochu pod tlak,“ přiznal Hamilton.

Valtteri Bottas (1./2.)

Bottasovi se letos ve volných trénincích velice daří. Dobrou tréninkovou fazónu prokazuje také v Barceloně.

„Myslím, že za sebou mám dobrý vstup do víkendu. V autě se cítím dobře, což je vždy fajn výchozí pozice. S vyvážením nebyly žádné výraznější problémy.

Tento víkend máme podobné nastavení jako Lewis. Dobře víme, co potřebujeme. Přes noc budeme mít tradiční program a pokusíme se co nejlépe nastavit vůz. Každá setina pomůže, i v kvalifikaci,“ tuší Bottas.

Další článek: Verstappena horší výsledek ve druhém tréninku nešokoval

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00