Hamiltonovi schází bublina pohody, kterou má Button

Lewis Hamilton potvrdil, že za jeho letošními neuspokojivými výsledky stojí ne zrovna ideální mentální rozpoložení. Alespoň ví, co musí před příští sezónou vyřešit.
Hamiltonovi schází bublina pohody, kterou má Button

"Není tu moc lidí, co by opravdu rozuměli problémům, které letos mám, kterými si procházím poslední dva roky," konstatoval pilot McLarenu v Abú Zabí. "Je to velmi těžké, nemůžu je komentovat, protože na to není vhodné místo a doba."

"Ale Jenson odvádí skvělou práci, aby bylo vše na svém místě. Má tu svého otce, je s ním na každém závodě. Má tu své manažery, své přátele, pořád je u něj jeho přítelkyně. Je opravdu šťastný, má kolem sebe skvělou bublinu, ve které je velmi spokojený. Díky tomu může jezdit a podávat dobré výkony, aniž by si s něčím musel dělat starosti."

"Já jsem na tom byl v jistou dobu stejně, ale tu bublinu jsem ztratil a v současnosti ji kolem sebe nemám. Ale pracuji na tom, abych ji v budoucnu měl, protože si myslím, že je v tomto byznysu důležité vědomí i podvědomí. Pro mě je prioritou kolem sebe vytvořit tu atmosféru, protože to je bublina štěstí, ve které jste šťastní se svými přáteli, rodinou a lidmi, které máte nejraději. Je to velká pozitivní bublina."

Hamilton je přesvědčený že své problémy zvládne sám. "Nikdy bych nepracoval se sportovním psychologem, nikdy jsem to nedělal a nikdy to dělat nebudu," řekl.

Zároveň odmítl, že by jeho problémy mohly souviset s tlakem, který na něj vyvíjí svými dobrými výkony týmový kolega Jenson Button. V tomto smyslu se vyjádřil šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Řekl věci, se kterými nesouhlasím. Je to nesmysl," komentoval Hamilton. "Moje problémy jsou mnohem větší, osobnější."

Britský jezdec si je jistý, že ví, jak své problémy vyřešit. Součástí řešení by mohla být nová přítelkyně, protože jak sám přiznal, rozchod s Nicole Scherzingerovou ho negativně poznamenal.

"Dost si věřím, že znám správný směr pro příští rok a že vím, jak věci zlepšit. Jen to musím udělat. Nemám v plánu zůstat dlouho bez přítelkyně. Nesouvisí to s tím, jestli jste sami nebo ne. Když jsem měl vztah, byla asi tím nejpozitivnějším v mém životě. Možná je třeba, aby to tak znovu bylo."

V rámci uklidnění situace by si Hamilton také rád vyříkal některé věci s Felipem Massou, s nímž letos několikrát kolidoval. "Nemluvil jsem s ním. Rád bych vyčistil vzduch, ale musíme se sejít uprostřed, nemůže to přijít jen z jedné strany. Musí to chtít taky," dodal s tím, že má v Abú Zabí v plánu závodit o vítězství, a tedy "nikde poblíž Massy".

Diskuze (102) Další článek: Smlouvu jsem zatím neprodloužil, říká Schumacher
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen