Hamiltonovi schází bublina pohody, kterou má Button

Lewis Hamilton potvrdil, že za jeho letošními neuspokojivými výsledky stojí ne zrovna ideální mentální rozpoložení. Alespoň ví, co musí před příští sezónou vyřešit.
Hamiltonovi schází bublina pohody, kterou má Button

"Není tu moc lidí, co by opravdu rozuměli problémům, které letos mám, kterými si procházím poslední dva roky," konstatoval pilot McLarenu v Abú Zabí. "Je to velmi těžké, nemůžu je komentovat, protože na to není vhodné místo a doba."

"Ale Jenson odvádí skvělou práci, aby bylo vše na svém místě. Má tu svého otce, je s ním na každém závodě. Má tu své manažery, své přátele, pořád je u něj jeho přítelkyně. Je opravdu šťastný, má kolem sebe skvělou bublinu, ve které je velmi spokojený. Díky tomu může jezdit a podávat dobré výkony, aniž by si s něčím musel dělat starosti."

"Já jsem na tom byl v jistou dobu stejně, ale tu bublinu jsem ztratil a v současnosti ji kolem sebe nemám. Ale pracuji na tom, abych ji v budoucnu měl, protože si myslím, že je v tomto byznysu důležité vědomí i podvědomí. Pro mě je prioritou kolem sebe vytvořit tu atmosféru, protože to je bublina štěstí, ve které jste šťastní se svými přáteli, rodinou a lidmi, které máte nejraději. Je to velká pozitivní bublina."

Hamilton je přesvědčený že své problémy zvládne sám. "Nikdy bych nepracoval se sportovním psychologem, nikdy jsem to nedělal a nikdy to dělat nebudu," řekl.

Zároveň odmítl, že by jeho problémy mohly souviset s tlakem, který na něj vyvíjí svými dobrými výkony týmový kolega Jenson Button. V tomto smyslu se vyjádřil šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Řekl věci, se kterými nesouhlasím. Je to nesmysl," komentoval Hamilton. "Moje problémy jsou mnohem větší, osobnější."

Britský jezdec si je jistý, že ví, jak své problémy vyřešit. Součástí řešení by mohla být nová přítelkyně, protože jak sám přiznal, rozchod s Nicole Scherzingerovou ho negativně poznamenal.

"Dost si věřím, že znám správný směr pro příští rok a že vím, jak věci zlepšit. Jen to musím udělat. Nemám v plánu zůstat dlouho bez přítelkyně. Nesouvisí to s tím, jestli jste sami nebo ne. Když jsem měl vztah, byla asi tím nejpozitivnějším v mém životě. Možná je třeba, aby to tak znovu bylo."

V rámci uklidnění situace by si Hamilton také rád vyříkal některé věci s Felipem Massou, s nímž letos několikrát kolidoval. "Nemluvil jsem s ním. Rád bych vyčistil vzduch, ale musíme se sejít uprostřed, nemůže to přijít jen z jedné strany. Musí to chtít taky," dodal s tím, že má v Abú Zabí v plánu závodit o vítězství, a tedy "nikde poblíž Massy".

Další článek: Smlouvu jsem zatím neprodloužil, říká Schumacher

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen