Hamiltonovi boj o druhé místo pokazil systém KERS

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.

McLaren v Japonsku minimálně v podání Lewise Hamiltona prokázal slušnou rychlost. Britský pilot se kvalifikoval na třetím místě, stejnou pozici získal i v závodě. Dlouho však byl na místě druhém, avšak po druhých zastávkách v boxech se za Jarna Trulliho propadl. Podle mistra světa z roku 2008 by to možná dopadlo jinak, nebýt poruchy systému KERS.

"Při výjezdu safety caru jsem několik kol debatoval s týmem, zda by nějak nešlo znovu uvést KERS do provozu. Bylo to potřeba, abych měl po restartování závodu šanci na předjetí Jarna. Musel jsem se proto snažit držet se ho co nejblíž. Po výjezdu z poslední zatáčky jsem ale nebyl dost blízko.

Chvilku před nebo po druhé zastávce v boxech přestalo KERS fungovat, což nás stálo několik desetin na kolo. Změnilo se také vyvážení brzd. Před zastávkou jsem potřeboval mít třívteřinový náskok, podařilo se mi najet 3,1 sekundy, ale pak jsem kvůli uvedeným problémům v několika kolech půlvteřinu opět ztratil. Když byl přede mnou, nebylo možné se ho držet. Odvedli fantastickou práci. V příštím závodě budeme opět bojovat," řekl Hamilton.

Heikkimu Kovalainenovi se závod příliš nevyvedl, dojel na jedenáctém místě. Finský pilot byl však účastníkem několika ozvláštnění jinak poměrně nudného závodu.

"Jsem se svým výsledkem nespokojený. Jedu na absolutním limitu vozu, ale stále se nedaří zajistit, aby byla ve vysokorychlostních zatáčkách lepší přilnavost pneumatik. Proto nemohu jet rychleji. Jel jsem na maximum od začátku do konce. Adrian se mě snažil předjet, ale do zatáčky jsme jeli vedle sebe. Když se snažil zatočit, jel jsem už přes obrubník a neměl jsem místo, abych se mu mohl vyhnout. Nakonec to dopadlo hůře pro něho.

Moje druhá zastávka v boxech nebyla povedená. Měli jsme problém s pravým předním kolem, takže Giancarlo vyjel hned přede mnou. Mohl jsem vypnout omezovač rychlosti o něco dříve a hned jsem zapnul KERS. Nechal mi trochu místa, takže to byl poměrně jednoduchý manévr, nic dramatického," řekl finský pilot.

Další článek: Button je rád, že na Barrichella ztratil pouze bod